Porażka młodzieżowców na Euro. Grali zawodnicy Śląska Wrocław

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-05-24 08:37 | Zmodyfikowano: 2023-05-24 08:37
Porażka młodzieżowców na Euro. Grali zawodnicy Śląska Wrocław - fot. slaskwroclaw.pl

Podopieczni trenera Marcina Włodarskiego od początku przeważali w starciu z Walią, ale byli nieskuteczni, co zemściło się w 82. minucie. Frederick Issaka dośrodkował do Gabriele Biancheriego, który głowa skierował piłkę do bramki. Następnie Iwan Morgan strzelił dwa gole w odstępie dwóch minut.

W pierwszej połowie na boisku występował Krzysztof Kurowski ze Śląska Wrocław, w drugiej zagrał jego klubowy kolega, Karol Borys. W kadrze są też Mateusz Skoczylas i Igor Orlikowski z Zagłębia Lubin.

W drugim meczu grupy A Irlandia pokonała Węgry 4:2. Biało-czerwoni w poprzednich spotkaniach pokonali Irlandię 5:1 i Węgry 5:3. Polacy i Irlandczycy zdobyli po sześć punktów i awansowali do 1/4 finału.

W innych grupach rywalizują: Hiszpania, Włochy, Serbia i Słowenia (grupa B), Portugalia, Francja, Niemcy i Szkocja (grupa C) oraz Chorwacja, Holandia, Anglia i Szwajcaria (grupa D). Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą awans do ćwierćfinałów. Od tej fazy rywalizacja odbywać się będzie w systemie pucharowym.

Tytułu mistrzowskiego bronią Francuzi. Turniej zakończy się 2 czerwca.