Gdzie kupić części do maszyn rolniczych?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-06-01 16:07 | Zmodyfikowano: 2023-06-01 16:00
Dodaj do Wykop.pl
Gdzie kupić części do maszyn rolniczych? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Oferta sklepów oferujących części do maszyn rolniczych jest niezwykle różnorodna. Podobnie jest z cenami elementów. Zależą one od dystrybutora, miejsca zakupu oraz tego, czy klient decyduje się na zakup oryginalnych części, czy zamienników. Coraz częściej rolnicy decydują się na zakupy wykonywane w sieci. Takie działanie pozwala zwykle zaoszczędzić pieniądze i czas. Należy jednak mieć na uwadze zwiększone ryzyko pomyłki w doborze komponentu do sprzętu. W odpowiedzi na potrzeby coraz większego grona internetowych klientów, sklepy dostępne w sieci oferują eksperckie doradztwo i dobór modelu części do rodzaju uszkodzonego sprzętu.


Oryginalne części do maszyn rolniczych a części zamienne (zamienniki)

Większość stacjonarnych oraz internetowych sklepów z częściami oferuje zarówno elementy oryginalne, jak i zamienniki. Klienci, zastanawiając się nad tym, co wybrać z bogatego asortymentu, powinni pamiętać, że producent produkuje dany element i wykonuje na nim niezbędne testy jakości. Nieoryginalne zamienniki nie są poddawane tak zaawansowanym kontrolom. Oryginalne części do ciągników charakteryzuje doskonała jakość, głównie dzięki eliminacji potencjalnych wad konstrukcyjnych. Ponadto, by utrzymać wysoką pozycję na rynku maszyn uprawowych, należy stale dbać o stały rozwój technologii produkcji. Dzięki temu oryginalne części wolniej się zużywają w porównaniu do nawet najwyższej jakości zamienników.


Gdzie kupić części do maszyn rolniczych?

Sklepy stacjonarne wybierają głównie ci klienci, dla których istotna jest możliwość obejrzenia kupowanego towaru przed finalizacją transakcji. Czasami zakupu części do maszyn rolniczych można dokonać również za pośrednictwem serwisu sprzętu. Oddając maszynę w ręce fachowców z powodu awarii jakiegokolwiek komponentu, warto skorzystać z ich podpowiedzi. Ułatwiają oni proces zakupu potrzebnych części bezpośrednio od producenta lub dystrybutora. Mechanicy i serwisanci posiadają bowiem rozbudowane sieci kontaktów. Najczęściej korzystają z nich głównie wtedy, gdy klientowi szczególnie zależy na czasie. Przyspieszyć proces wymiany zepsutej części, niedostępnej w lokalnych sklepach, może również jej zakup w internecie.

części do maszyn rolniczych


Sprzedaż części do maszyn i urządzeń rolniczych – popularność sklepów internetowych

Dlaczego większa część sprzedaży części do maszyn rolniczych odbywa się obecnie za pośrednictwem internetu? Klienci w swoich wyborach kierują się przede wszystkim wygodą i kwestiami ekonomicznymi. Komponenty w sieci są najłatwiej dostępne i niemal nigdy nie trzeba ich specjalnie zamawiać. Oprócz popularnych serwisów aukcyjnych w sieci istnieją profesjonalne sklepy internetowe oferujące odpowiednie części pochodzące od wiodących producentów. Czas oczekiwania na realizację zamówienia, czyli wysłanie części, najczęściej nie trwa dłużej niż 24 godziny. Zwykle jest zatem o wiele krótszy niż proces zamawiania części i oczekiwania na jej sprowadzenie do sklepu stacjonarnego.

W internecie łatwiej i szybciej znajdziemy zatem trudno dostępne i rzadkie części do maszyn rolniczych. Szczególną czujność należy jednak zachować podczas kupna części zamiennych do maszyn rolniczych. Oferowane są one zazwyczaj przez prywatne osoby na aukcjach. Kupując takie części bez możliwości fachowego doboru modelu do rodzaju posiadanego przez rolnika sprzętu, ryzykujemy nieodpowiednim dopasowaniem zamówienia do naszych potrzeb. Co więcej, oferowane części nieoryginalne mogą różnić się poziomem jakości i sposobem wykonania od oryginalnych. Zakup części słabej jakości lub niewiadomego pochodzenia może przysporzyć klientowi wielu problemów. W skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do dalszego i krytycznego uszkodzenia maszyny rolniczej. Z tego względu przed finalizacją zakupu w internecie warto skorzystać z pomocy specjalistów. Możliwość taką zapewniają eksperci w sklepie internetowym firmy GALOP. Co więcej, oferują oni części pochodzące bezpośrednio od producentów i dystrybutorów danej marki.


Oferta producentów części do ciągników – John Deere, Claas, Deutz-Fahr, Fendt, Kuhn Rauch i wiele innych

Duży wybór części rolniczych to główna cecha, którą kierują się klienci, wybierając miejsce zakupu elementów do swoich maszyn. W ofercie sklepu internetowego wspomnianej firmy GALOP znajdują się części do ciągników i maszyn takich jak: kombajny, ładowarki, rozsiewacze, opryskiwacze, rozrzutniki czy siewniki. W doborze odpowiednich części i ich modeli do rodzaju sprzętu pomagają wykwalifikowani specjaliści. Dzięki temu nawet kupując za pośrednictwem internetu, klient nie musi obawiać się pomyłki. W większości nowoczesnych sklepów rolniczych od ręki dostępne są komponenty i podzespoły uznanych producentów jak: Ursus, Case, New Holland, Zetor, Steyr czy Massey Ferguson.

Czy każdą część można kupić w sklepie internetowym? Zwykle tak, nawet jeżeli chodzi o komponenty uważane za rzadko spotykane lub nawet wycofane z produkcji. Najczęściej klienci poszukują takich części jak: filtry (również hydrauliczne), sprzęgła, elementy wyposażenia. Każdy dobry sklep z częściami do maszyn powinien mieć na swoim wyposażeniu również akcesoria niezbędne podczas eksploatacji sprzętu. Należą do nich przede wszystkim oleje i smary, uszczelnienia, opony i felgi, łańcuchy oraz prostowniki.

Reklama