Dolnośląskie Forum Innowacji: SZTUCZNA INTELIGENCJA – czy Dolny Śląsk może być liderem zmian technologicznych?

mat. prasowe, jk | Utworzono: 2023-06-07 17:37
Dolnośląskie Forum Innowacji: SZTUCZNA INTELIGENCJA – czy Dolny Śląsk może być liderem zmian technologicznych? - .
.

Czy sztuczna inteligencja odwróci nasz świat „do góry nogami”?
Czy możemy się do tego przygotować?
Jak zmieni się światowa, a jak regionalna gospodarka?
I czy Dolny Śląsk ma jeszcze szansę aby stać się lokalnym liderem dziejących się na naszych oczach przemian?

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, klaster IT Corner i Politechnika Wrocławska, zapraszają 20 czerwca 2023 r. do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na te pytania podczas Dolnośląskiego Forum Innowacji. W świetle obecnego szybkiego postępu naukowo-technologicznego oraz zmieniających się warunków społeczno-gospodarczych, kluczowa stała się ciągła dyskusja na temat oddziaływania bieżących trendów na nasz region.

Naszym celem jest aby forum to, stało się cyklicznym miejscem spotkań i dyskusji dolnośląskiej nauki, biznesu, administracji i społeczeństwa obywatelskiego nad aktualnymi czynnikami i trendami wpływającymi na kierunki rozwoju Dolnego Śląska.

W tym roku, chcielibyśmy nakierować dyskusję na aspekty najbardziej aktualnego obecnie trendu - technologii sztucznej inteligencji. Temat przewodni forum to: Sztuczna inteligencja – czy Dolny Śląsk może być liderem zmian technologicznych? Wydarzenie podzielone będzie na cztery główne bloki tematyczne: w pierwszym zadamy pytanie Czy dolnośląskie technologie wykorzystujące sztuczną inteligencję mogą się sprzedawać w Europie i na świecie oraz zaprezentujemy kilka rozwiązań AI mających początek na Dolnym Śląsku. Zaprezentują się dolnośląskie firmy z branży IT, które mogą pochwalić się ciekawymi wdrożeniami z zakresu Życia wspomaganego technologią, m.in.: Vazco, QuantUp, NeuroSYS Sp. z o.o., Bards.ai i Trasee Sp. zo.o. Druga część wydarzenia, to panel dyskusyjny sześciu ekspertów reprezentujących biznes, naukę, samorząd i dostawcę usług komunalnych, na temat rozwoju na Dolnym Śląsku technologii AI wspomagających życie codzienne. W trzecim bloku tematycznym, zaprosimy na ciekawy mini warsztat: Czat GPT - jak korzystać z możliwości AI? A na końcu przedstawimy możliwości wsparcia przez sektor publiczny rozwoju technologii AI w regionie oraz szanse jakie dają Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.

Wydarzenie poprowadzą:
Aldona Kucner – właścicielka Q-Aldo Communication, przedsiębiorca, trener i konsultant biznesu związana z tematyką innowacji od ponad dwudziestu lat. Pracowała dla Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, współpracowała z kilkoma parkami technologicznymi w Polsce, realizowała szereg projektów na rzecz współpracy nauki i gospodarki, a obecnie pełni także rolę doradcy w Akademii Menedżera Innowacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

PANEL DYSKUSYJNY: Innowacje małe i duże. Od innowacji społecznych do sztucznej inteligencji.
Czy technologie sztucznej inteligencji możemy rozwijać na Dolnym Śląsku?, poprowadzi:
Piotr Płóciennik, Prezes Zarządu Salesberry, przez cztery lata wspierał rozwój ITCorner jako członek zarządu tej organizacji, zawodowo zajmuje się obszarem sprzedaży i rozwoju firm w tym rozwojem opartym o innowacje.

WARSZTAT: Czat GPT - jak korzystać z możliwości AI?, poprowadzi:
prof. dr hab. inż. Przemysław Kazienko, informatyk, specjalizujący się w sztucznej inteligencji, wykładowca na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji. Twórca nazwy danologia (ang. data science) oraz propagator analizy danych. Lider projektu „ENGINE – The European Centre for Data Science”. Współautor ponad 200 publikacji naukowych.

Tegoroczne Dolnośląskie Forum innowacji, zgromadzi przede wszystkim, przedstawicieli biznesu, nauki, samorządu, organizacji okołobiznesowych. W okresie przed pandemią odbywało się ono cyklicznie skupiając w kilku edycjach kilkuset uczestników rozmawiających o potencjale i możliwościach rozwoju technologicznego regionu. Będzie to doskonała okazja do nawiązania kontaktów i merytorycznych rozmów zarówno z pomysłodawcami i twórcami technologii w regionie jak i potencjalnymi odbiorcami tych rozwiązań.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.