Politechnika Wrocławska i Ekosystem łączą siły w ekologicznym podcaście

Jakub Ciołko, AO | Utworzono: 2023-06-10 09:03 | Zmodyfikowano: 2023-06-10 09:04
Politechnika Wrocławska i Ekosystem łączą siły w ekologicznym podcaście  - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Eko Znaczy Dobrze, bo taki tytuł nosi podcast, wykorzystując popularną metodę przekazu, ma trafić do większego grona odbiorców, by idea dbania o środowisko i naturalne zasoby Ziemi dotarła także do tych jeszcze nieprzekonanych o szerokiej skali zagrożeń, jakie dla planety stanowią tony nieprawidłowo zabezpieczonych śmieci.

- To jest oczywiste, że recykling pozwala nam oszczędzać pieniądze w portfelach, ale chcemy też podnieść świadomość o cennych walorach przyrody, niszczonych przez zalegające odpady – mówi Radiu Wrocław Michał Sałkowski z Ekosystemu, jeden z autorów podcastu:

"Dowiadujemy się z takich ciekawostek przyrodniczych, gdzie trafiają śmieci, że pustynia Atakama w Chile jest pełna tzw. zwrotów, ciuchów, które kupujemy w galeriach handlowych i tam się te ubrania wyrzuca. Jest tam parę takich smaczków, które na co dzień nie przychodzą nam do głowy."

- To, o czym opowiadamy ma przełamać stereotyp, że problemy są gdzieś daleko i nas nie dotyczą – dodaje Michał Sałkowski:

"Rozmawiamy o roli dużych koncernów, którzy są głównymi emitentami dwutlenku węgla i tak dalej, z takiego pułapu rozumowego, bo tak się staramy, żeby to nie był wykład akademicki, tylko żeby rzeczywiście bazować na przykładach z życia wziętych"

Podcastu za darmo można słuchać w jednym z najpopularniejszych serwisów z treściami audio. Dotychczas ukazały się 3 odcinki.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.