CCC coraz bliżej finału!

| Utworzono: 2011-03-27 19:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli drużynę Krzysztofa Koziorowicza od historycznego finału. W drugim meczu półfinałowym CCC znów pokonało AZS Gorzów Wielkopolski, tym razem 79:74, i w rywalizacji do trzech zwycięstw polkowiczanki prowadzą 2:0.

Drugie spotkanie znów było szarpane i nierówne. Początkowo mecz był niezwykle wyrównany. W ekipie CCC imponowała gra zespołowa. Trafiała Sharnee Zoll, a z dystansu celnie rzucały Justyna Jeziorna i Agnieszka Majewska. Grę akademiczek ciągnęła Justyna Żurowska, która musiała wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów, bo z powodu kontuzji już w pierwszej kwarcie parkiet opuściła najlepsza zawodniczka AZS-u Samanta Richards.

Bez swojej liderki gorzowianki nie mogły się odnaleźć. Wykorzystały to „Pomarańczowe” i w drugiej kwarcie wypracowały sobie sporą przewagę. Dzięki dobrym akcjom Zoll i Amishy Carter CCC wygrało 24:15 i do szatni schodziło prowadząc różnicą 11 punktów.

Po trzeciej kwarcie wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Polkowiczanki grały koncertowo. Trafiały wszystkie zawodniczki, a na świetnej skuteczności rzucały Tangela Smith i Kalana Greene. Zwłaszcza w rzutach za trzy CCC myliło się niezwykle rzadko. Po 30 minutach było już 65:45.

To co wydarzyło się w ostatniej kwarcie trudno zrozumieć. Polkowiczanki wyraźnie rozluźnione odpuściły grę w obronie i zupełnie straciły pomysł na akcje ofensywne. AZS zwietrzył szanse i rzucił się do odrabiania strat. Znakomicie grała Żurowska, którą wspierała Lyndra Weaver. We dwie niemal całkowicie odrobiły straty. Na minutę przed końcem meczu CCC prowadziło już tylko jednym punktem! Na szczęście nerwową końcówkę lepiej wytrzymały koszykarki Koziorowicza, które wykorzystały kilka rzutów osobistych, a rywalki na szczęście spudłowały decydujące rzuty. Mało brakowało, a polkowiczanki na własne życzenie skomplikowałyby sobie życie. Na szczęście po dwóch meczach u siebie prowadzą 2:0.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWST Gorzów Wlkp. 79:74 (15:13, 24:15, 26:17, 14:29)

CCC Polkowice - Sharnee Zoll 14, Amisha Carter 12, Tangela Smith 11, Justyna Jeziorna 10, Natalija Trofimowa 10, Kalana Greene 9, Agnieszka Majewska 7, Valeriya Musina 3, Anna Pietrzak 3, Joanna Walich 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Justyna Żurowska 23, Lyndra Weaver 18, Izabela Piekarska 12, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Chioma Nnamaka 6, Agnieszka Skobel 4, Katarzyna Dźwigalska 3, Samanta Jane Richards

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2-0 dla CCC.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 1. kwietnia w Gorzowie Wlkp. o godz. 18.00.