Turów – Basket 72:66 : Z trudem

| Utworzono: 2011-04-01 19:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zacięta rywalizacja w sezonie zasadniczym to nie był przypadek. Basket rzeczywiście nie leży graczom Jacka Winnickiego. Pierwszy pojedynek w ćwierćfinale play-off był bardzo zacięty, ale tym razem obyło się bez dogrywki. Zgorzelczanie wygrali dzięki świetnej grze w ostatniej kwarcie.

Przez 30 minut kibice w hali przy Maratońskiej przecierali oczy ze zdumienia, bo niemoc Turowa była ogromna. Gospodarze podejmowali mnóstwo złych decyzji, słabo bronili i jeszcze słabiej rzucali. Zgorzelczanie fatalnie pudłowali zwłaszcza z dystansu. W tym elemencie z kolei świetnie spisywał się Basket.

Gracze z Poznania dzięki twardej obronie już w pierwszej kwarcie odskoczyli na pięć punktów. W drugiej Turów się ocknął i po celnych rzutach Konrada Wysockiego i trójce Torey’a Thomasa w 15 minucie po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Na krótko. Szybko spod kosza trafił Vladimir Tica, a za trzy trafili Eddie Miller i Cliff Hawkins. Dzięki temu do przerwy Basket prowadził 37:33.

Cokolwiek Jacek Winnicki powiedział swoim zawodnikom w szatni, to nie podziałało mobilizująco na zespół. Trzecia kwarta rozpoczęła się od siedmiu kolejnych punktów gości, którzy osiągnęli najwyższe, 11-punktowe prowadzenie.

Na szczęście Turów wziął się ostro do roboty. Sygnał dał Michał Gabiński trafiając z dystansu. Ważne punkty dorzucili też Wysocki i Michael Kubler. Ostatnia kwarta to już popis Thomasa, a pod koszem udany występ Daniela Kickerta. Kilka efektownych zagrań, lepsza gra w obronie i przede wszystkich dobra skuteczność pozwoliły nie tylko zniwelować starty, ale też w końcu wyjść na prowadzenie, którego Turów już nie oddał.

Zgorzelczanie zrobili pierwszy krok w stronę półfinału, ale ten mecz pokazał, że ta rywalizacja może być bardzo wyrównana.

PGE Turów Zgorzelec – PBG Basket Poznań 72:66 (12:17, 21:20, 15:16, 24:13)

PGE Turów Zgorzelec - Torey Thomas 17, Daniel Kickert 13, Konrad Wysocki 12, Michał Gabiński 10, David Jackson 7, Michael Kuebler 7, Robert Tomaszek 4, Marko Brkic 2, Bartosz Bochno 0, Ivan Koljevic 0.

PBG Basket Poznań - Vladimir Tica 18, Łukasz Wiśniewski 8, Cliff Hawkins 8, Damian Kulig 7, Mujo Tuljkovic 7, Piotr Stelmach 6, Eddie Miler 6, Sasa Ocokoljic 3, Grzegorz Surmacz 2, Piotr Dąbrowski 1