Legia - Zagłębie: Powrót Urbana

| Utworzono: 2011-04-09 01:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Jan Urban wraca na stadion przy Łazienkowskiej. Od ostatniej wizyty sporo się zmieniło. Były trener Legii jest teraz szkoleniowcem Zagłębia, a nowa arena w żaden sposób nie przypomina przestarzałego obiektu. Bez zmian pozostaje natomiast fakt, że przed własną publicznością jak zawsze faworytem są gospodarze. Lubinianie postarają się sprawić niespodziankę.

Urbanowi będzie ciężko. Pod jego wodzą zespół nie gra może porywająco, ale za to skutecznie. 7 punktów w trzech meczach to bilans, którego Maciej Skorża może pozazdrościć. Zagłębie do stolicy pojechało jednak mocno osłabione. W Warszawie nie zagra zawieszony na trzy mecze Costa, a w pomocy nie wystąpi motor napędowy lubinian Szymon Pawłowski. Reprezentant Polski jest kontuzjowany i może pauzować nawet miesiąc.

Przed Zagłębiem zadanie trudne, ale możliwe. Legia gra ostatnio beznadziejnie. Trzy porażki z rzędu, w tym u siebie ze Śląskiem Wrocław i Ruchem Chorzów, to dla drużyny, która miała bić się o mistrza prawdziwa katastrofa. Do tego doszły jeszcze ekscesy z kibicami i atmosfera w szatni jest grobowa. A presja na piłkarzach i trenerze olbrzymia. To szansa dla ekipy z Lubina, która oddaliła się już od strefy spadkowej i może zagrać w Warszawie na większym luzie niż rywale.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.15 i będziemy go relacjonować w Radiu Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama