Kurczy się odszkodowanie dla JTT

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-04-12 16:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Odszkodowanie się należy, ale niższe - wrocławski sąd apelacyjny obniżył kwotę, która skarb państwa musi zapłacić za upadek firmy komputerowej JTT. Właściciel byłej spółki MCI Management dostanie prawie 29 a nie ponad 38 mln złotych. Wyrok jest prawomocny a konsorcjum już zapowiada kasację.

Przestępcy w białych kołnierzykach - tak policjanci nazwali właścicieli JTT, gdy pod koniec lat 90 trafili oni do aresztu. Tyle, że to głośnie wówczas przestępstwo (firma, wysyłała swoje komputery do Czech po czym odkupowała je i sprowadzała do Polski. W tym czasie podatku VAT nie trzeba było płacić właśnie za importowany sprzęt)  po kilku latach przestępstwem się nie okazało.

Biznesmenów zrehabilitowano i przyznano im odszkodowanie - to jednak firmy nie uratowało i doszło do plajty JTT. Sąd przyznając pieniądze nie miał wątpliwości, że do upadku doszło właśnie z powodu błędnej decyzji urzędów skarbowych, które o wszystkim zawiadomiły organy ścigania. Odszkodowanie będzie jednak niższe bo sędziowie uznali, że firma, która wyliczyła zysk za czas trwania śledztwa, gdy nie funkcjonowała na podstawie fałszywych założeń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama