Trasa wokół Zoo – 9,3 km

Michał Hamburger | Utworzono: 2011-04-14 10:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Jej początek możemy wybrać w dowolnym miejscu, ja zawsze zaczynam od strony Bartoszowic gdzie pierwszym ciekawym miejscem jest szumiący Jaz Bartoszowicki. Trasa odkrywa przed nami swój urok przede wszystkim wcześnie rano w czasie wschodu słońca.

Gdy do tego jest mgła (a zdarza się to tutaj dosyć często zwłaszcza jesienią) możemy znaleźć się w zwykłym miejscu, które jednak w czasie wschodu zapiera dech w piersiach. Wrażenia są niesamowite jakby biegło się w słonecznych obłokach mgły.

Tuż obok trasy, w parku Biskupin znajduję się "ścieżka zdrowia" na której możemy trochę poćwiczyć lub się porozciągać. Przebiegając obok zoo prawie zawsze można dostrzec zwierzęta takie jak wilki, pelikany czy niedźwiedzie.

Po drodze mijamy również pomniki przyrody w postaci starych dębów czy też przystań dla statków. Trasa w większości jest nieosłonięta od słońca więc w gorące dni polecam biegać tamtędy rano.

Biegnąc dalej spotykamy na swojej drodze z prawej strony wejście do zoo, a z lewej strony zabytkową, zapisaną na liście UNESCO Hale Stulecia. Długość trasy to 9,3km. Nawierzchnia to utwardzony szuter oraz asfalt.

Częściowo trasa ta pokrywa się z Wrocław Maratonem na odcinku Most Zwierzyniecki - Bartoszowice. Gorąco polecam tą trasę.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama