Zapisz się na kurs pierwszej pomocy!

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-04-14 18:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Zapisz się na kurs pierwszej pomocy! -

Którym poszkodowanym zająć się w pierwszej kolejności po wypadku? Co to jest pozycja bezpieczna? Tego wszystkiego - i jeszcze więcej - będzie można się dowiedzieć podczas specjalnego szkolenia organizowanego w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie”. Zapisy ruszają!

Nigdy nie wiemy, kiedy nasza pomoc może uratować życie innemu człowiekowi. Dlatego wszelkie akcje nauki udzielania pierwszej pomocy mają na celu pokonać naszą bezradność w sytuacji, gdy potrzebne jest szybkie działanie.

Miejski program „Miasto w Formie” na swojej stronie www.miastowformie.pl (od piątku) organizuje właśnie zapisy na bezpłatny kurs pierwszej pomocy, który poprowadzi ratownik medyczny.

– Będziemy między innymi uczyć, jak pomóc osobie nieprzytomnej, jak uciskać klatkę piersiową, jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Co robić, gdy znajomy dostanie udaru mózgu lub napadu padaczki? To są sytuacje, w których trzeba działać natychmiast, od tego zależy czyjeś życie – mówi Bartłomiej Janczak, ratownik medyczny. – Na zajęciach powiemy też o przepisach prawnych udzielania pierwszej pomocy – dodaje.

Kurs pierwszej pomocy odbędzie się we wtorek 19 kwietnia 2011 roku we Wrocławskim Centrum Zdrowia przy pl. Dominikańskim 16 (od godz. 18.00 do 19.30).

Na zajęcia zapisywać się można już od piątku (15 kwietnia) od godz. 12.00 na portalu www.miastowformie.pl.

- Szkolenie przewidziane jest dla 30 osób. Tyle też osób zapiszemy – mówi Ewa Pacia ze Stowarzyszenia Forum Medicum, inicjatora i koordynatora programu „Miasto w Formie”. Za ukończenie takiego szkolenia będą przyznawane punkty w ramach projektu „Miasto w Formie”, które po uzbieraniu określonej ilości można wymieniać na cenne nagrody.

Zajęcia z ratownikiem medycznym trwać będą półtorej godziny. Szczegóły na www.miastowformie.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.