Zagłębie – Jagiellonia 0:2

| Utworzono: 2011-04-17 12:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Skończyła się dobra passa nowego szkoleniowca Zagłębia. Lubinianie, którzy przystąpili do meczu bardzo osłabienie byli początkowo równorzędnym rywalem dla Jagiellonii Białystok. To jednak rywale strzelali gole, a gospodarze kolekcjonowali kartki. Mecz, który został przedłużony o 23 minuty z powodu awarii oświetlenia, kończyli w dziewięciu i przegrali 0:2.

Zagłębie zagrało bez Michała S., który został zawieszony, a także bez filarów środkowej linii, kontuzjowanych Dawida Plizgi i Szymona Pawłowskiego oraz bez Costy. Straty bolesne, ale początkowo nie było tego widać. To nawet Zagłębie mogło prowadzić ale Mouhamadou Traore strzelał niecelnie. W końcu Jagiellonia doszła do głosu i strzeliła gola. Rzut karny wykorzystał Tadas Kijanskas, po tym jak chwilę wcześniej Csaba Horvath faulował Ermina Seratlicia.

W drugiej połowie Zagłębie samo odebrało sobie szanse na nawiązanie walki. Najpierw Damian Dąbrowski faulował wychodzącego na czystą pozycję Sertalicia i został w 62. minucie ukarany czerwoną kartkę. 2 minuty później było już 2:0, bo Seratlić wykorzystał błąd obrońców z Lubina.

W 72. minucie miedziowych było już tylko dziewięciu, bo Przemysława Kocot został ukarany drugą żółtą kartką. To był koniec. Także dla kibiców, którzy już nie chcieli tego oglądać i wrzucili na murawę serpentyny. Na domiar złego chwilę później z powodu awarii oświetlenia mecz trzeba było przerwać. Po 20 minutach wznowiono spotkanie. Tylko po to by je dokończyć, bo mecz był rozstrzygnięty.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Kijanskas 42-karny, Seratlic 64

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Przemysław Kocot, Csaba Horvath, Sergio Reina, Fernando Dinis (67. Patryk Bryła) - Łukasz Hanzel, Damian Dąbrowski, Adrian Błąd (90+19. Mateusz Bartków), Dawid Abwo, Kamil Wilczek (36. Martins Ekweueme) - Mouhamadou Traore.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Thiago Rangel Cionek, Robert Arzumanyan, Andrius Skerla, Tadas Kijanskas - Tomasz Kupisz (90+10. Franck Essomba), Hermes, Rafał Grzyb, Jarosław Lato - Ermin Seratlic (90+17. Mladen Kascelan), Tomasz Frankowski (65. Marcin Burkhardt).