Rodzina w formie!

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-04-29 11:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Rodzina w formie! -

W najbliższą sobotę (30.04.) w Parku Staromiejskim, oraz w niedzielę (1.05.) na Pergoli - w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie”, bezpłatne konsultacje i porady medyczne dla całej rodziny.

Już po raz drugi „Miasto w Formie” zaprasza do Parku Staromiejskiego na bezpłatne badania i porady medyczne. Tym razem w ramach organizowanego przez Wrocławski Teatr Lalek „Dnia Familijnego”, na chętnych w godzinach od 12.00 do 15.00 czekać będzie kilku specjalistów. – W sobotę przez trzy godziny do dyspozycji wrocławian, ale nie tylko, będą dietetycy, którzy między innymi podpowiedzą, co zrobić by zrzucić kilka zbędnych kilogramów. 

- Psycholodzy i pedagodzy z kolei prowadzić będą poradnictwo rodzinne – mówi Ewa Pacia ze Stowarzyszenia Forum Medicum, koordynatora i inicjatora projektu „Miasto w Formie”. – Na miejscu będzie także punkt nauki samobadania piersi oraz pomiaru ciśnienia. Wszystko bezpłatnie – dodaje. Za każdą badanie i poradę medyczną będzie można uzyskać punkty, które w ramach programu „Miasto w Formie” będzie można wymieniać na atrakcyjne nagrody.

Badaniom i poradom medycznym w Parku Staromiejskim towarzyszyć będzie koncert kwartetu smyczkowego (godz. 13.00) oraz Bajkobus, w którym dla najmłodszych wrocławian aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek przygotowali dwa spektakle: „Dzwon grzesznika” i „ Czarownica z mostka” - z cyklu „Legendy Wrocławskie” (godz. 14.00).

Natomiast w niedzielę (01.05.) „Miasto w Formie” zaprasza od godz. 14.00 na „Piknik Rodzinny” na Pergoli organizowany przez Miasto Wrocław. Niewątpliwie wielką atrakcja tej imprezy będzie między innymi: pokaz pierwszej pomocy, oraz darmowe porady pedagoga i psychologa. Coś dla siebie znajdą tam też miłośnicy sportu. Na miejscu będzie można bowiem np. wypożyczyć sprzęt sportowy, zapoznać się z podstawami Nordic Walkingu, wziąć udział w pokazie futbolu amerykańskiego i piłki siatkowej, a także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Z kolei na stoisku „Miasta w Formie” wrocławianie będą mogli zalogować się na portal www.miastowformie.pl, wypełnić kalkulator zdrowia a także zdobyć punkty, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości będzie można wymienić na nagrody. – Podczas „Pikniku Rodzinnego” na Pergoli za wykonanie określonych aktywności sportowych lub medycznych w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie” przyznawać będziemy wszystkim punkty – dodaje Ewa Pacia.

Niedzielną akcję uświetni pokaz Multimedialnej Fontanny organizowany przez Miasto Wrocław (nawiązujący do beatyfikacji Jana Pawła II, godz. 20.30) oraz występ Wrocławskiego Teatru Lalek (godz. 16.00-17.00).

Więcej o akcji i prozdrowotnym programie „Miasto w Formie” na www.miastowformie.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.