Goundouba Guirassy w KGHM MKS Zagłębiu Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-17 07:45
Goundouba Guirassy w KGHM MKS Zagłębiu Lubin - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Goundouba Guirassy to kolejna zawodniczka, która przed nowym sezonem dołączy do zespołu KGHM MKS Zagłębia Lubin. 24-letnia obrotowa podpisała kontrakt  na rok z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Do KGHM MKS Zagłębia obrotowa przychodzi z ligi francuskiej, w której reprezentowała barwy Strasbourg Achenheim Truchtersheim Handball. Mierząca 175 centymetrów zawodniczka w obecnym sezonie ma skuteczność rzutową na poziomie blisko 70%, w trzynastu meczach zdobyła 29 bramek, a jej obecna drużyna plasuje się na 11. miejscu w tabeli francuskiej ekstraklasy. Sezon wcześniej dla swojej drużyny zdobyła 48 bramek.

Przed przejściem do ATH Guirassy wstępowała w HandBall Club Celles Sur Belle. Nowa zawodniczka lubińskiego klubu ma podwójne obywatelstwo, legitymuje się paszportem gwinejskim i francuskim.

Bardzo się cieszę, że podpisałam kontrakt z tak utytułowanym klubem jak KGHM MKS Zagłębie Lubin i będę częścią tego projektu. Nie mogę się już doczekać spotkania z koleżankami z drużyny, a także wszystkimi, którzy tworzą klub – mówi Guirassy.

Tym samym w nowym sezonie w składzie aktualnych Mistrzyń Polski zobaczymy pięć nowych zawodniczek. Oprócz Guirassy będą to: Mariane Oliveira Fernandes, Malena Cavo, Weronika Weber i Natalia Janas.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.