Od niedzieli wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity

Martyna Czerwińska, MC | Utworzono: 2024-06-05 21:44
Od niedzieli wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

W wakacyjnym rozkładzie jazdy z i do Wrocławia kursować będzie 51 par pociągów, czyli o 5 więcej niż dotychczas. Od 29 czerwca pasażerowie zyskają sezonowe połączenia nad morze. Pociąg IC Grottger obecnie kursujący na odcinku Przemyśl – Wrocław – Przemyśl w niedziele będzie jeździł do Kołobrzegu. Z Wrocławia do Kołobrzegu lub Krakowa będzie można również od 22 czerwca pojechać pociągiem IC Krakowianka, który zatrzymuje się też w Poznaniu.

Wakacje nad morzem?

 

Zmieniona od 22 czerwca zostanie również relacja składu IC Swarożyc (na co dzień kursuje w relacji Wrocław – Szczecin przez Zieloną Górę), który w sezonie letnim będzie dojeżdżał do Kołobrzegu. Natomiast od 22 czerwca w weekendy zacznie kursować wakacyjny pociąg IC Jamno relacji Kraków/Wrocław – Ustka – Kraków/Wrocław. Z Wrocławia do Ustki pasażerów zabiorą też pociągi IC Gwarek, IC Szyndzielnia (kursujące do Słupska – wakacje pojadą do Ustki) i IC Przemyślanin który kursuje również do Koszalina, Międzyzdrojów, Szczecina czy Świnoujścia. 

Pociągiem na Mazury albo Euro24


Chcący spędzić urlop na Mazurach będą mogli skorzystać z pociągu IC Konopnicka relacji Wrocław - Warszawa, którego trasa zostanie wydłużona do stacji Olsztyn. Pasażerowie wybierający się do Niemiec na piłkarski turniej Euro 2024 mogą skorzystać z połączeń do Berlina obsługiwanych przez IC Odra oraz IC Wawel. Z kolei z Wrocławia do Wiednia podróżnych zabierze EC Danubius.

Z Wrocławia w góry


Podróżni wybierający się w góry do Zakopanego dojadą pociągiem IC Halny (kursujący poza wakacjami i feriami do Bielska Białej). Do Bielska Białej pasażerów dowiezie również IC Szyndzielnia i TLK Wolin. Pociągi TLK Karkonosze i IC Orzeszkowa kursujące z Warszawy do Jeleniej Góry od 22 czerwca zostaną wydłużone do Szklarskiej Poręby. Ten ostatni skład zmieni kategorię na wyższą i będzie zestawiony ze zmodernizowanych wagonów, zapewniając komfortową podróż.


Koleją na festiwal

Spółka zapewni komfortowy przejazd podróżnym udającym się na letnie festiwale. PKP Intercity zaplanowało dodatkowe połączenie z Wrocławia do Poznania, aby zapewnić miłośnikom fantastyki dojazd na festiwal Pyrkon, dzięki IC Grottger. W wydłużonej relacji do Poznania kursować będzie również IC Boznańska. Natomiast 3 i 4 sierpnia pociągi w wydłużonej relacji będą kursowały między Wrocławiem a Szczecinkiem, w okolicach którego odbędzie się Pol'and'Rock Festival. 4 sierpnia pojedzie także dodatkowy skład: IC 8650 Hetman BIS relacji Szczecinek – Wrocław.

Ponadto podróżni z Wrocławia w wakacje będą mogli skorzystać z 13 par połączeń do Warszawy, 19 do Krakowa, 7 do Trójmiasta, 21 do Katowic i 4 do Szczecina i 4 do Białegostoku. 

"W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży" - informuje PKP Intercity. 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.