Radiowy Piknik Rodzinny z „Miastem w Formie”

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-06-08 13:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Tak w skrócie wyglądać będzie Piknik Rodzinny na Wyspie Słodowej, na który Miasto w Formie zaprasza już 9 czerwca.

Już w najbliższy czwartek (9 czerwca) na Pikniku Rodzinnym akcja „Miasto w Formie”, podczas której wszyscy chętni na miejscu będą mogli skorzystać z darmowych badań przesiewowych – Dzięki nim będzie można się dowiedzieć, czy nie jesteśmy narażeni na choroby cywilizacyjne, takie jak: cukrzyca lub nadciśnienie – mówi Magdalena Szpyt z firmy Synexus – Nasz wykwalifikowany personel za darmo będzie dokonywał pomiarów: ciśnienia tętniczego krwi, poziom glukozy, a także robił lipidogram oraz spirometrię.

Na Pikniku Rodzinnym będzie można także zapisać się do Banku DNA i pobrać własny materiał genetyczny. – Z wewnętrznej ściany policzka specjaliści pobiorą wymaz by następnie wyodrębniać DNA danej osoby. Robimy to po to, by pokazać, jak ważne jest „bankowanie” swojego DNA, które jest kluczem zrozumienia ryzyka chorób mogących się pojawić u rodzeństwa, dzieci i wnuków – dodaje Ewa Pacia ze Stowarzyszenia Forum Medicum.

Poza badaniami coś dla siebie znajdą też najmłodsi wrocławianie, którzy za darmo będą mogli zjeżdżać z dmuchanych zamków, kąpać się w basenie z kulkami, czy skakać na trampolinie.

Piknik Rodzinny organizowany jest przez Radio Wrocław, które od 12.00 swoje studio przeniesie na Wyspę Słodową, skąd nadawać będzie program na żywo. Partner akcji -„Miasto w Formie” za udział w medycznej części pikniku, która rozpocznie się o godzinie 16.00 przyznawać będzie punkty, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości będzie można wymienić na nagrody.

Szczegóły na www.miastowformie.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama