Kiepski występ Huberta Hurkacza i szybkie pożegnanie z Paryżem

18-letni Brazylijczyk w światowym rankingu zajmuje 63. miejsce, ale zasłużył już na miano wschodzącej gwiazdy. W 2023 roku wygrał juniorski US Open, natomiast w listopadzie ubiegłego roku Next Generation ATP Finals - imprezę dla ośmiu najlepszych tenisistów poniżej 20. roku życia. W przeszłości wygrywali ją m.in. obecny lider rankingu Włoch Jannik Sinner (2019) i najlepszy we French Open 2024 Hiszpan Carlos Alcaraz (2021).
Hubert Hurkacz nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z młodszym o 10 lat rywalem. Grał apatycznie i popełniał sporo błędów w wymianach, które skrzętnie wykorzystywał zawodnik z Ameryki Południowej. W efekcie wrocławianin przegrał po zaledwie 100 minutach walki i zakończył swoje singlowe występy na kortach Rolanda Garrosa.
W ubiegłym roku w Paryżu Hurkacz dotarł do czwartej rundy. To było wyrównanie jego najlepszego wyniku w stolicy Francji. Wcześniej osiągnął ją w 2022 roku. Mecz otwarcia we French Open wrocławianin poprzednio przegrał cztery lata temu.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
