Śląsk nie wygrał, ale idzie dalej

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-07-21 22:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Dzięki wygranej na własnym boisku 1:0 Śląsk zagra w 3 rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej z Lokomotivem Sofia.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla Wrocławian. Już w 2 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Keitha Watsona a ten mocnym strzałem nie dał szans
Marianowi Kelemenowi.

W 4 minucie było jeszcze gorzej. Jon Daly zagrał prostopadłą piłkę do Davida Goodwilliego, a ten precyzyjnym uderzeniem ponownie pokonał Kelemena. Dundee nie tylko odrobiło straty, ale dołożyło drugiego gola.

W 8 minucie próbował odpowiedzieć Piotr Ćwielong, ale jego uderzenie z 19 metrów poszybowało ponad bramką. Trzy minuty później Scott Severin próbował lobować Kelemena, ale bramkarz Śląska nie dał się zaskoczyć.

Na wybuch radości czekaliśmy do 14 minuty. Mila dośrodkował z rzutu rożnego idealnie na głowę Roka Elsnera, a ten pokonał Dusana Pernisa.

W tym momencie w 3 rundzie rozgrywek był Śląsk. W 23 minucie ponownie groźnie zrobiło się pod bramką Śląska, ale po rzucie rożnym Daly uderzył ponad bramką.

Chwilę później mocniej zabiły serca fanów Śląska, ale uderzenie Dudka minimalnie minęło bramkę Dundee. W 29 minucie Kelemen minął się z piłką we własnym polu karnym, ale uderzenie Rankina wybił sprzed linii bramkowej Elsner.

W 43 minucie Marian Kelemen sfaulował w polu karnym Goodwilliego. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Jon Daly. I od tej chwili to Dundee miało przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek.

Od początku drugiej połowy Śląsk nie potrafił stworzyć większego zagrożenia pod bramką Pernisa. W 62 minucie w miejsce Marka Gancarczyka pojawił się współautor gola z pierwszego meczu Waldemar Sobota, ale i on nie potrafił rozruszać gry Śląska.

Wreszcie w 73 minucie z pozoru niegroźna akcja Śląska zakończyła się zdobyciem gola. Wrocławianie długo rozgrywali piłkę przed polem karnym Dundee. Na strzał z 22 metrów zdecydował się Sebastian Dudek i piłka wylądowała pod poprzeczką bramki Pernisa. Znów "wirtualnie" w 3 rundzie był Śląsk.

Dundee próbowało atakować, ale Wrocławianie do końca skutecznie bronili korzystnego dla siebie wyniku. W 3 rundzie eliminacji Śląsk zagra z Lokomotivem Sofia, który po remisie na wyjeździe 0:0 wygrał na własnym stadionie z Metalurgiem Skopje 3:2.

Pierwszy mecz w czwartek we Wrocławiu, rewanż tydzień później w Sofii. Dodajmy, że przez cały mecz piłkarzy dzielnie wspierali kibice Śląska. Na stadionie zachowywali się pozytywnie.

Niestety przed meczem wywołali w Dundee zamieszki, a 100 z nich zostało zatrzymanych przez policję.

Dundee United - Śląsk Wrocław 3:2 (3:1)

Keith Watson 2, David Goodwillie 4, Jon Daly 43k - Rok Elsner 14, Sebastian Dudek 73.

Śląsk: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Amir Spahić - Dariusz Sztylka, Rok Elsner - Marek Gancarczyk (62' Waldemar Sobota),
Sebastian Dudek (87' Mateusz Cetnarski), Piotr Ćwielong (34' Johan Voskamp) - Sebastian Mila.