Twoje dziecko może zostać mistrzem tenisa!

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2010-05-10 16:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Specjaliści opiekujący się największymi gwiazdami sportu przekonują, że na rozpoczęcie przygody ze sportem nigdy nie jest za wcześnie. Dlatego organizatorzy Wrocławskiego Dnia Tenisa Mercedes-Benz Frączak postanowili przygotować sportową przygodę specjalnie dla najmłodszych poprzez dopasowanie rozgrywek do wieku i umiejętności każdego z uczestników.

W trakcie zabawy dziecko uczy się koordynacji ruchowej, panowania nad ciałem, jak również taktyki. Dla uczestników, którzy nigdy nie grali w tenisa, przygotowano specjalną grę „łap i rzuć". Zabawa odbywa się podobnie jak podczas klasycznego meczu tenisa - mamy siatkę, pole, w które musimy trafić piłką. Jednak dla ułatwienia i większej frajdy punkty liczone są standardowo czyli 1, 2, 3, 4. Zamiast trudniejszego odbijania piłki rakietą, uczestnicy chwytają ją w ręce. Symulacja ma na celu umożliwienie maluchom, nie mającym wcześniej styczności z tenisem, poznanie smaku rywalizacji, jaką zwykle podejmują profesjonaliści i zawodowcy. Choć na pierwszy rzut oka z tenisem nie mają one wiele wspólnego, pozwalają określić predyspozycje ruchowe i sprawność nawet u maluchów w wieku przedszkolnym.

Całe przedsięwzięcie składa się z dwóch etapów:

I etap obejmuje testy sprawnościowe przeprowadzane w szkołach podstawowych i przedszkolach. Trenerzy Promastera odwiedzają placówki dydaktyczne już od początku kwietnia, zachęcają najmłodszych Wrocławian do uprawiania sportu oraz łowią talenty wśród dzieci w wieku 4- 10 lat. W tegorocznej edycji odwiedzili już ponad 30 placówek, a w planach mamją zamiar dotrzeć do 70 szkół i przedszkoli, powtarzając ubiegłoroczny wynik.

II etap to dzień finałowy, który odbędzie się 30 maja o godz. 10 na kortach Hotelu Gem.
Podczas tego etapu zostaną wyłonieni zwycięzcy II Wrocławskiego Dnia Tenisa Mercedes-Benz Frączak.
W poprzedniej edycji wzięło udział 190 dzieci. Rozdano setki nagród, w tym także rok bezpłatnej nauki gry w tenisa pod okiem najlepszych trenerów.

W tym roku na zwycięzców również czekają atrakcyjne nagrody, a dla każdego z uczestników miły upominek. Do wygrania m. in. roczne stypendia na naukę gry w tenisa, rakiety, torby, czapeczki, piłki, itp.
Na uczestników czekają dodatkowe atrakcje - m.in. dmuchane zamki. Oprócz głównego turnieju „łap i rzuć" zaplanowano konkursy z nagrodami dla wszystkich gości.

Informacje dotyczące II Wrocławskiego Dnia Tenisa Mercedes-Benz Frączak są dostępne na stronie www.tenis-promaster.pl w zakładce Dzień Tenisa.

Patroni medialni: Radio Wrocław, Polska The Times Gazeta Wrocławska, Tenisklub, TVP Wrocław, Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, naszemiasto.pl, miastodzieci.pl, maluchy.pl, qbuisness.pl, sportall.pl

Patroni Honorowi: Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia

Sponsor tytularny: Mercedes-Benz Frączak

Sponsor Sportowy: Head

Sponsorzy: Arcadis, Orfin, Zamek Kliczków, CWPE(Centum Wspierania Projektów Europejskich), Gramy, Enel-med i Cappy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama