Kolejny koncert eliminacyjny 14. Ligi Rocka

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-01-15 10:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Początkowo impreza nazywała się jeleniogórskim Przeglądem Grup Rockowych. Z czasem zaczęła nabierać większego znaczenia i rozmachu, a do udziału w niej zaczęły się zgłaszać zespoły z Dolnego i Górnego Śląska, Ziemi Lubuskiej, a nawet z Czech.

W tej, 14-tej już edycji, spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wyłonili 35 najciekawszych zespołów rockowych z Polski oraz Czech.

Koncerty eliminacyjne, które odbywają się na przestrzeni 7 miesięcy wyłonią 7 zespołów, które wejdą do czerwcowego finału.

Pierwsze eliminacje miały miejsce w październiku, listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Na kolejnym koncercie, który odbędzie się 13 lutego w Sali Koncertowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, zaprezentuje się 6 kolejnych zespołów grających punk rocka, muzykę alternatywną, death metal czy cross - over.

Będą to:
Zajęte (punk rock)
Insult (rock metal)
Heap of Ashes (core, nu metal)
The Six Pounder (alternative, metal, western - swing)
Broken Reed (reggae, rock)
Zabeat z Czech (rock)

Oprócz Radia Wrocław Ligę Rocka patronatem medialnym objął ogólnopolski Magazyn „Gitarzysta" oraz dziesiątki portali muzycznych.

Ligę Rocka organizuje Jeleniogórskie Centrum Kultury (JCK) w ramach Projektu Przekraczamy Granice, współfinansowanego ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Bilety na koncert w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie JCK ul. 1 Maja 60 oraz ul. Bankowa 28/30.

Szczegóły także na www.jck.pl, www.jlr.independent.pl, www.infomusic.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama