Pierwsza wygrana Zagłębia

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-09-25 08:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół Zagłębia od początku meczu zdecydowanie przeważał. Już w 9 minucie po akcji Davida Abwo i dośrodkowaniu Bartosza Rymaniaka pięknym strzałem głową popisał się Arkadiusz Woźniak i drużyna Jana Urbana objęła prowadzenie. Zagłębie dążyło do strzelenia kolejnych bramek, ale brakowało skuteczności. Najlepszą okazję na podwyższenie wyniku w 1 połowie miał Darvydas Sernas, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Pavle Velimiroviciem.

ŁKS szukał okazji w kontratakach. Po jednej akcji niezdecydowanie Sergio Reiny i Bojana Isailovicia mógł wykorzystać Marek Saganowski, ale serbski bramkarz Zagłębia zdołał odbić piłkę.  Kapitan ŁKSu trafił jednak do siatki w 45 minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym skierował piłkę do bramki po mocnym zagraniu Marcina Kaczmarka.

W drugiej połowie znów więcej okazji miało Zagłębie, ale najpierw strzał Adriana Rakowskiego obronił Velimirović, a później po uderzeniu Sernasa piłkę z linii bramkowej wybił Kaczmarek. Wreszcie w 77 minucie po dynamicznym rajdzie Abwo i dobrym dośrodkowaniu, Woźniak efektownym strzałem piętą zdobył drugą bramkę.

I choć końcowe minuty były nerwowe, to drużyna z Lubina nie dała sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa.

KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2:1 (1:1)

Arkadiusz Woźniak 9, 77 - Marek Saganowski 45

Zagłębie: Bojan Isailović - Bartosz Rymaniak, Michal Hanek, Sergio Reina, Costa Nhamoinesu (87' Błażej Telichowski) - David Abwo (83' Damian Dąbrowski), Patryk Rachwał, Adrian Rakowski, Darvydas Šernas (71' Janusz Gancarczyk), Szymon Pawłowski - Arkadiusz Woźniak.