Śląsk coraz bliżej pucharów!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-09-28 08:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W 1/16 finału Wrocławianie pokonali na wyjeździe Okocimskiego Brzesko 3:1. Trener Orest Lenczyk dał odpocząć w tym meczu Marianowi Kelemenowi, Sebastianowi Mili i Łukaszowi Madejowi. Z powodu urazów zabrakło Marka Gancarczyka, Amira Spahicia i Dariusza Sztylki. Po dłuższych przerwach spowodowanych kontuzjami do drużyny powrócili Jarosław Fojut i Łukasz Gikiewicz a w bramce Śląska w oficjalnym meczu zadebiutował brat bliźniak Łukasza - Rafał.

Zespół Śląska objął prowadzenie już w 1 minucie. Kapitan Okocimskiego Mateusz Pawłowicz tak niefortunnie podał piłkę do własnego bramkarza, że wylądowała ona w siatce. Drużyna z Brzeska odpowiedziała strzałem Pawła Pyciaka, ale dobrą interwencją popisał się Rafał Gikiewicz.

W 12 minucie było już 2:0 dla Śląska. Sebastian Dudek zagrał prostopadle do Mateusza Cetnarskiego, ten był sam na sam z Dawidem Mieczkowskim, ale odegrał piłkę do lepiej ustawionego Johana Voskampa a Holender nie zmarnował wyśmienitej okazji. Niestety Voskamp w 30 minucie po starciu z Radosławem Jackiem musiał opuścić boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Łukasz Gikiewicz.

Właśnie Gikiewicz mógł zdobyć gola w 44 minucie, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Cetnarskiego nie trafił czysto w piłkę. Okocimski był bliski strzelenia gola w 45 minucie, ale Robert Trznadel nie potrafił pokonać z 8 metrów Rafała Gikiewicza.

W drugiej połowie drużyna z Brzeska ambitnie dążyła do strzelenia bramki. Wreszcie w 58 minucie Trznadel zauważył w polu karnym niepilnowanego Michała Oświęcimkę a ten płaskim strzałem zdobył gola. Dwie minuty później znajdujący się w dobrej sytuacji Tomasz Ogar strzelił minimalnie obok słupka.

Na listę strzelców powinien był wpisać się Cristian Omar Diaz, ale w 61 minucie nie trafił do pustej bramki po akcji Piotra Ćwielonga a 20 minut później piłkę z linii bramkowej po jego strzale wybił Mateusz Urbański. Śląsk rozstrzygnął losy spotkania w 82 minucie. Wtedy to Słoweniec Rok Elsner będąc w dobrej sytuacji spokojnie minął bramkarza Okocimskiego i podwyższył na
3:1.

Losowanie 1/8 finału zaplanowano na piątek. Spotkania tej fazy rozegrane zostaną od 18 do 20 października.

Okocimski Brzesko - Śląsk Wrocław 1:3 (0:2)

Michał Oświęcimka 58 - Mateusz Pawłowicz 1 - samobójcza, Johan Voskamp 12, Rok Elsner 82.

Śląsk: Rafał Gikiewicz - Tadeusz Socha (73' Piotr Celeban), Jarosław Fojut, Marek Wasiluk, Mariusz Pawelec - Rok Elsner, Sebastian Dudek - Mateusz Cetnarski, Cristian Omar Diaz (82' Waldemar Sobota), Piotr Ćwielong - Johan Voskamp (34' Łukasz Gikiewicz).