WKS Śląsk Wrocław zdobył Kraków

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-10-02 09:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Początek spotkania nie wskazywał na tak łatwą wygraną Śląska. Po pierwszej kwarcie, w której znakomitą partię rozgrywał będący nie do zatrzymania w strefie podkoszowej Radosław Hyży, WKS prowadził 16:15. W drugiej części gry goście powiększyli swoją przewagę schodząc do szatni z wynikiem 29:22. Postawa Śląska pozostawiała jednak sporo do życzenia. O ile pierwszą część obu kwart podopieczni Rafała Kalwasińskiego rozgrywali pod swoje dyktando, o tyle w końcówkach oddawali już pole gospodarzom.

Ta sytuacja zmieniła się jednak już po przerwie, kiedy to wrocławianie dali absolutny popis gry w obronie, wielokrotnie przechwytując piłkę na obwodzie. Znakomicie w tej części gry spisał się 19-letni rozgrywający Norbert Kulon, który swoimi przechwytami i szybkością skutecznie wyprowadzanych kontrataków wzbudzał nawet uznanie miejscowej publiczności. Śląsk zakończył tę kwartę wygraną 18:8, co w ogólnym rozrachunku dawało gościom prowadzenie 47:30. Czwarta kwarta była już zatem tylko formalnością. WKS nie zwalniał tempa w defensywie i grał konsekwentnie w ataku, wygrywając zdecydowanie cały mecz 65:37.

AZS AGH Alstom Kraków - WKS Śląsk Wrocław 37:65 [15:16:, 7:13, 8:18, 7:18]

Punkty dla AZS: Salomon 9, Dudzik 5, Szewczyk 4, Orlicki 4, Hajduk 4, Bryzek 3, D. Pająk 2, Ł. Pająk 2, Dudziewicz 2, Warmuz 2, Eliasz-Radzikowski
Punkty dla WKS: Hyży 15, Leszczyński 15, Mroczek-Truskowski 14, N. Kulon 10, Łopatka 5, Płatek 4, Bochenkiewicz 2, Bodziński, M. Kowalski, Bluma