Po meczu PGE Turów - Śląsk Wrocław

| Utworzono: 2011-10-16 09:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Na długo przed rozpoczęciem meczu czuć był atmosferę rywalizacji o prymat w regionie. Koszykarze obu drużyn zapowiadali walkę, chęć wygranej i zdobycia miana najlepszego zespołu Dolnego Śląska. Faworytem byli wicemistrzowie Polski, ale w meczu kontrolnym przed sezonem wygrali wrocławianie co dodawało jeszcze pikanterii całej batalii.

Spotkanie rozpoczęło się nieoczekiwanie, warunki bowiem dyktowali goście. Najpierw za trzy trafił wychowanek Turowa, obecnie w Śląsku, Bartosz Bochno. Później popis dał Alaksandar Mladenowić. Wrocławianie uzyskali kilka punktów przewagi. W końcówce pierwszej kwarty Turów jednak przyspieszył, odrobił stratę i po 10 minutach prowadził 21:20.

Druga ćwiartka ponownie wyrównana. Choć zespół Jacka Winnickiego kilkakrotnie odskoczył od Śląska, za każdym razem drużynie ze stolicy regionu udawało się zmniejszać stratę. Ta część znów wygrana minimalnie przez Turów 16:15. Do przerwy więc 37:35 na korzyść gospodarzy.

Przerwa podziałała dobrze tylko na jedną drużynę. Niestety w drugiej połowie skończyło się świetne widowisko, a rozpoczęła dominacja faworyta. Turów "uszczelnił" obronę do granic możliwości. Do tego przyspieszył w ataku. Efekt takiej gry to 22 zdobyte a tylko 8 straconych punktów.

W ostatniej kwarcie Turów kontrolował przebieg meczu. Śląskowi zabrakło argumentów. Zgorzelczanie powiększali przewagę, a wrocławianie mimo starań z
każdą kolejną minutą mieli większe trudności ze zdobywaniem punktów. Ostatnia ćwiartka znów dla Turowa, tym razem w stosunku 18:13.

Dla wicemistrzów Polski była to trzecia wygrana w trzecim meczu w lidze, dla Śląska druga ligowa porażka w drugiej batalii o punkty.

PGE Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław 77:56 (21:20, 16:15, 22:8, 18:13).

Punkty: PGE Turów Zgorzelec - Daniel Kickert 16, Aaron Cel 13, Konrad Wysocki 10, David Jackson 9, John Edwards 7, Gustas Giedrius 6, Michał Chyliński 5, Ronald Moore 4, Michał Jankowski 3, Michał Gabiński 2, Dallas Lauderdale 2, Artur Mielczarek 0.

Śląsk Wrocław - Aleksandar Mladenovic 16, Slavisa Bogavac 9, Akselis Vairogs 8, Qarraan Calhoun 7, Bartosz Bochno 6, Piotr Niedźwiedzki 4, Paweł Buczak 2, Robert Skibniewski 2, Paul Graham 2, Jakub Koelner 0, Jarosław Zyskowski 0.