WKS Śląsk - Lechia Gdańsk

| Utworzono: 2011-10-29 08:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarska inauguracja na nowym stadionie we Wrocławiu za nami. Śląsk w 12 kolejce ekstraklasy, przy komplecie na trybunach (42771 widzów), pokonał Lechię Gdańsk 1:0.

Mecz nie był porywający. O pierwszej połowie nie warto pisać nic. W drugiej było lepiej, ale składne i dobre akcje obu zespołów można policzyć na palcach jednej ręki. Śląsk zadał decydujący cios w 51 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mili i błędzie bramkarza Lechii, piłkę do siatki wpakował Voskamp.

Goście przy tej akcji domagali się odgwizdania faulu na swoim goalkiperze. Gwizdek sędziego Małka jednak milczał. To samo tyczy się akcji w polu karnym Śląska. Lechia w ostatnich kilkunastu minutach miała szansę na remis. Gikiewicz starł się w 16 z napastnikiem gdańszczan Piotrem Wiśniewskim. Arbiter na "wapno" jednak nie wskazał.