Komorowski prezydentem

Radio Wrocław | Utworzono: 2010-07-04 20:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. mat. prasowe

Dziś do południa po podliczeniu głosów z 95 proc. lokali wyborczych wynikało, że na Bronisława Komorowskiego głos oddało 52,63 proc. wyborców. Na Jarosława Kaczyńskiego - 47,37 proc. Frekwencja przekroczyła 55 proc.

Według TNS OBOP, który wczoraj przygotował badanie dla TVP1, kandydat Platformy Obywatelskiej (PO) otrzymał 53,1 procent głosów, zaś kandydat Prawa i Sprawiedliwości (PiS) 46,9 procent. Sondaż Homo Homini dla TV Polsat to z kolei 51,1 proc. dla Bronisława Komorowskiego, 48,9 proc. dla Jarosława Kaczyńskiego. Bronisław Komorowski - 51,09 proc., Jarosław Kaczyński - 48,91 proc. - tak wyglądają wyniki sondażu MB SMG/ KRC dla TVN.

Według informacji Państwowej Komisji Wyborczej głosowanie przebiegało spokojnie. Doszło jednak do kilku incydentów.

We Wrocławiu do budynku szkoły przy ulicy Nowodworskiej, gdzie mieścił się lokal wyborczy wbiegli zamaskowani młodzi ludzie ubliżając jednemu z kandydatów. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie.

Wojciech Wybraniec z Dolnośląskiej Policji potwierdził informację o zdarzeniu, ale podkreślił, że był to jedynie drobny incydent. Awanturnicy nie wbiegli nawet do samego lokalu wyborczego. Zatrzymali się w korytarzu, po czym uciekli.

Tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników w sztabie Bronisława Komorowskiego wybuchła euforia, a kandydat PO dostał długie brawa.

Jarosław Kaczyński pogratulował zwycięstwa w wyborach Bronisławowi Komorowskiemu. Podziękował też wszystkim, którzy oddali na niego głos. Stwierdził. że tak wysoki wynik choć nie dał zwycięstwa daje nadzieje na przyszłość.

Zobacz również:

Rodzina wspomina Komorowskiego

Wrocławscy politycy po wyborach

Wybory prezydenckie na Dolnym Śląsku

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama