200 lat Uniwersytetu!

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-11-15 09:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Politycy biorą udział w uroczystościach 200-lecia państwowego Uniwersytetu Wrocławskiego, mają też rozmawiać o sytuacji na Ukrainie. Oficjalna wizyta rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed Pomnikiem Pomordowanych Profesorów Lwowskich przy Politechnice Wrocławskiej.

Potem delegacje w eskorcie biura ochrony rządu i policji pojechali do Auli Leopoldyńskiej gdzieodbyły się przemówienia prezydentów. Bronisław Komorowski podkreślił, że wierzy, że to właśnie dzięki nauce, Europa będzie w stanie pokonać wszelkie wyzwania:

Z okazji święta Uniwersytetu wręczone zostały tytuły doktorów honoris causa i statuetki księżnej Jadwigi śląskiej. Wśród wyróżnionych są była wicemarszałek sejmu Olga Krzyżanowska i niemiecki polityk Wolfgang Thierse. Prezydenci nie zostali do końca uroczystości, już około 11 spotkali się w Ratuszu.

Jednym z tematów rozmowy może być podpisanie przez Kijów umowy z Unią Europejską. Wątpliwości niektórych państw Unii budzą represje wobec byłej premier Julii Tymoszenko i innych polityków opozycji.

Rozmowy odbywają się za zamkniętymi drzwiami.

Prezydent Ukrainy, Wiktor Janukowycz nie dotarł na czas na rozmowy trójstronne z prezydentem Polski i Niemiec. Mgła uniemożliwiła mu przylot do stolicy Dolnego Śląska. Prosto z lotniska na wrocławskich Strachowicach pojechał pod Politechnikę Wrocławską gdzie pod Pomnikiem Pomordowanych Profesorów Lwowskich złoży kwiaty. Prosto stamtąd udał się do sukiennic, gdzie czekali na niego prezydenci Polski i Niemiec.

- Integracja z Unią Europejską jest dla Ukrainy bardzo ważna - powiedział prezydent Janukowycz po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim i Chistianem Wulffem.

Zobacz również:

Janukowicz w drodze do Wrocławia?

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama