Niespodzianki nie było

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-11-24 08:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W zaległym spotkaniu drużyna Pavla Hapala przegrała w Warszawie z Legią 0:3. Początek meczu nie zapowiadał takiego rezultatu.

Na bramkę Legii uderzali Costa Nhamoinesu i Arkadiusz Woźniak, ale dobrze bronił Dudan Kuciak. Jeden z pierwszych poważniejszych ataków Legii przyniósł jednak tej drużynie bramkę. W 19 minucie po wymianie piłki między Danielem Ljuboją a Maciejem Rybusem ten ostatni pokonał Aleksandra Ptaka. Zagłębie miało okazję do odrobienia strat, ale uderzenia Adriana Rakowskiego i Łukasza Hanzela były za słabe.

W drugiej połowie na boisku dominowała już Legia. W 60 minice po błędzie Sergio Reiny zespół z Warszawy wyprowadził groźny kontratak. Maciej Rybus idealnie obsłużył Miroslava Radovicia i było już 2:0. Zagłębie nie potrafiło stworzyć żadnej grożnej sytuacji pod bramką Kuciaka, a Legia dobiła Lubinian w 75 minucie, gdy po akcji Rafała Wolskiego Rybus świetnie wypatrzył w polu karnym Ljuboję, a Serb z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 3:0 (1:0)

Maciej Rybus 19, Miroslav Radović 60, Daniel Ljuboja 76.

KGHM Zagłebie: Aleksander Ptak - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Sergio Reina (78' Maciej Małkowski), Błażej Telichowski - Janusz Gancarczyk, Adrian Rakowski (61' Kamil Wilczek), Łukasz Hanzel, Arkadiusz Woźniak, Costa Nhamoinesu - Darvydas Sernas (64' Mouhamadou Traore).