Śląsk wygrywa w Jaworznie

Radio Wrocław | Utworzono: 2011-12-05 08:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Początek spotkania wskazywał, że będzie to kolejne łatwe zwycięstwo podopiecznych Rafała Kalwasińskiego. Śląsk prowadził po pierwszej odsłonie 26:20 i wydawało się, że kolejne kwarty będą dla wrocławian spacerkiem. Tak się jednak nie stało i WKS już w drugiej ćwiartce miał pod górkę. Śląsk przegrał tę część spotkania 14:23, przez co to gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem 43:40. Wrocławianie nie radzili sobie przede wszystkim z defensywą na obwodzie, przez co drużyna z Jaworzna do przerwy trafiła 7 z 16 oddanych rzutów za trzy.

W drugiej połowie obejrzeliśmy na szczęście już inny, dużo lepszy Śląsk. Zawodnicy Rafała Kalwasińskiego wyszli na trzecią kwartę bardzo zmotywowani i dzięki dobrej grze po obu stronach parkietu, rozpoczęli ją od serii punktowej 10:0. Gospodarze swoje pierwsze punkty w tej części gry zdobyli dopiero po 4 minutach, ale wtedy to już Śląsk był „za kierownicą” w tym spotkaniu.

Wrocławianie pewnie wygrali 3 kwartę 18:8, a w czwartej odsłonie dopełnili formalności wygrywając ostatecznie 74:65.

MCKiS TERMO-REX SA Jaworzno 65:74 WKS Śląsk Wrocław

Punkty dla Śląska: R. Hyży 20, A. Mroczek-Truskowski 20, M. Bluma 11, P. Bochenkiewicz 7, M. Łopatka 7, N. Kulon 4, M. Kowalski 3, M. Płatek 2

Punkty dla Jaworzna: M. Środa 19, G. Remin 18, S. Klocek 11, R. Lemański 9, D. Grochowski 6, D. Goldammer 2