Kolejna klęska Zagłębia Lubin!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2011-12-06 08:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę mieli zawodnicy Legii, którzy stwarzali groźne sytuacje pod bramką Bojana Isailovicia. W 23 minucie Ivica Vrdoljak zagrał piłkę z rzutu wolnego do Danijela Ljuboji, ten odegrał piętą do Rybusa, który mierzonym strzałem zdobył dla Legii prowadzenie. Zagłębie mogło wyrównać w 34 minucie, ale Darvydas Šernas, po minięciu Duszana Kuciaka strzelił w słupek. Legia odpowiedziała akcją w 38 minucie kiedy po dośrodkowaniu Miroslava Radovicia i biernej postawi obrońców piłkę do siatki skierował Vrdoljak.

W drugiej połowie znów więcej z gry miała Legia. Zagłębie mogło zdobyć bramkę w 75 minucie, ale Sernas uderzył z 12 metrów wysoko ponad poprzeczką. Końcówka meczu należała zdecydowanie do zespołu z Warszawy. Najpierw w 86 minucie Ljuboja po długim zagraniu Jakuba Wawrzyniaka pewnie pokonał Isailovicia, a w 89 minucie ostatnią bramkę w tym meczu mocnym strzałem z dystansu zdobył Ariel Borysiuk.

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:4 (0:2)

Maciej Rybus 23, Ivica Vrdoljak 38, Danijel Ljuboja 86, Ariel Borysiuk 90.

KGHM Zagłębie: Bojan Isailović - Marcin Kowalczyk, Csaba Horvath, Sergio Reina, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski, Bartosz Rymaniak, Patryk Rachwał (67' Adrian Rakowski), Dominykas Galkevičius (72' Janusz Gancarczyk), Maciej Małkowski (63' Arkadiusz Woźniak) - Darvydas Šernas.