Derby Dolnego Śląska w TBL

| Utworzono: 2011-12-16 08:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zwycięzca inkasuje dwa, pokonany jeden. Dziś jednak dojdzie do wyjątkowego spotkania. Śląsk Wrocław będzie rywalizować z PGE Turowem Zgorzelec nie tylko o dwa punkty ale także o miano najlepszej drużyny w regionie.

Derby to święto. W każdej dyscyplinie, w każdym kraju traktowane są wyjątkowo. Także i w naszym regionie kibice do tych konfrontacji podchodzą z większym niż zwykle zainteresowaniem.

Na papierze mocniejszy jest Turów. Zespół Jacka Winnickiego to aktualny wicemistrz Polski, wicelider tabeli Tauron Basket Ligi. Ostatnio drużyna jest jednak "w dołku". Odpadła z rywalizacji o Puchar Europy, w ekstraklasie straciła fotel lidera, przegrywa z teoretycznie dużo słabszymi zespołami.

Śląsk natomiast po fatalnym początku sezonu złapał wysoką formę. Wygrał pięć z ostatnich sześciu spotkań. Świetnie grę drużyny Rajkovicia prowadzi Skibniewski. Do tego zafunkcjonowali pozostali koszykarze. Szybki atak i celne rzuty z dystansu są najgroźniejszą bronią wrocławskiego teamu.

Pierwsze spotkanie między zespołami z Wrocławia i Zgorzelca zakończyło się wysoką wygraną wicemistrzów Polski. Turów zwyciężył 77:56. Przez dwie kwarty mecz dostarczył oczekiwanych emocji. Po przerwie na parkiecie dominowali już gracze Jacka Winnickiego.

Jak będzie dziś? Koszykarze i trenerzy obu drużyn mówią, że na pewno będzie ciekawie.

Początek spotkania o 18 w hali Orbita we Wrocławiu. Relacja z derbowej batalii w Radiu Wrocław a pełna transmisja meczu na www.prw.pl.