Sparingowa klęska Śląska

| Utworzono: 2010-07-06 20:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Czwarta drużyna czeskiej ekstraklasy nie dała drużynie Ryszarda Tarasiewicza żadnych szans. Śląsk, który przygotowuje się do sezonu w niemieckim Hoeckendorf, przegrał w Litomierzycach z FK Teplice 0:5.

Do siatki trafił jeden z wrocławskich zawodników. Niestety do własnej. Samobójczego gola strzelił testowany Bartosz Broniszewski. Oprócz niego zagrali także sprawdzani przez sztab szkoleniowy Patrick Wozniacki i Serb Danilo Marković. 19-latek jako ostatni dołączył do drużyny na testy.

W składzie zagrali także Przemysław Kaźmierczak, który trenuje ze Śląskiem, ale nie podpisał z klubem kontraktu, a także Waldemar Sobota i Christian Diaz.

W środę kolejny sparing. Wrocławianie zagrają z Hallescher FC.

Ze Śląskiem definitywnie pożegnał się Ivo Vazgeć. Szwedzki bramkarz rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Śląsk Wrocław - FK Teplice 0:5 (0:1)
Mahmutović 41, 58, Vachoušek 61, 67, Broniszewski 81 (sam.)

Śląsk Wrocław: (I połowa) Marián Kelemen - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec, Amir Spahić - Marek Gancarczyk, Sebastian Dudek, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Waldemar Sobota - Cristián Díaz.
(II połowa) Marián Kelemen (61 Wojciech Kaczmarek) - Tadeusz Socha, Bartosz Broniszewski, Dariusz Sztylka, Krzysztof Wołczek - Piotr Ćwielong, Antoni Łukasiewicz, Krzysztof Ulatowski, Danilo Marković - Patrik Wozniacki, Tomasz Szewczuk.