Pewne zwycięstwo Śląska

Bartosz Tomaczak | Utworzono: 2012-01-16 09:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Przewaga podopiecznych Rafała Kalwasińskiego była widoczna już od pierwszych minut. Wrocławianie wygrali inauguracyjną kwartę 24:10 i przez resztę spotkania mogli kontrolować przebieg gry. Do przerwy Śląsk prowadził 39:21, a po trzeciej odsłonie było już 56:35 dla gospodarzy. Świetną partię rozegrał wtedy Artur Grygiel, który zdobył w tej kwarcie 10 ze swoich 15 punktów. W ostatniej kwarcie gospodarze dopełnili formalności wygrywając ostatecznie 88:44.

Graczem meczu był bez wątpienia Adrian Mroczek-Truskowski, który zdobył 13 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty. Na pochwałe zasługuje jednak także cała drużyna, bo dość powiedzieć, że aż 5 graczy skończyło ten mecz z podwójnym dorobkiem punktowym.

Śląsk dzięki wygranej pozostał na pierwszym miejscu w tabeli. Za tydzień wrocławianie zagrają na wyjeździe z MKS Skierniwice.

WKS Śląsk Wrocław 88:44 AZS AGH Alstom Kraków (24:10; 15:11; 17:14; 32:9)

Punkty dla Śląska: A. Grygiel 15, A. Mroczek Truskowski 13, M. Łopatka 13, R. Hyży 12, M. Kowalski 11, N. Kulon 9, P. Bochenkiewicz 6, W. Leszczyński 5, T. Bodziński 2, M. Płatek 2