Wakacje: koszmar zwierząt

Anna Tokarska | Utworzono: 2010-07-14 16:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Jak co roku w wakacje przybywa bezdomnych zwierząt. Niektóre są po prostu odstawiane do schroniska, inne są pozostawiane byle gdzie. - Historia każdego zwierzaka, który do nas trafia, jest dramatyczna - przyznaje Zofia Białoszewska, dyrektorka wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Posłuchaj (wszystkie nagrania - Radio Wrocław):

Wpływ na rosnącą liczbę zwierząt w schronisku ma też fakt, że w wakacje znacznie spada ilość adopcji. W placówce przy ul. Skarbowców mieszka prawie 300 psów. Najbardziej przybyło jednak kotów - zazwyczaj jest ich w schronisku około 80, teraz aż 120.

Do schroniska trafiają także ofiary upałów. Pozostawienie psa w samochodzie przy tej temperaturze oznacza dla niego śmierć w męczarniach. - Ile by się o tym nie mówiło, wciąż takie przypadki się zdarzają - podkreśla Zofia Białoszewska. I dodaje, że zazwyczaj nie jest to bestialstwo, tylko głupota właścicieli. Posłuchaj:

Psów zamkniętych w autach wypatruje też m.in. straż miejska. Wybita szyba to w takim przypadku najbardziej optymistyczny finał.

(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Wikipedii).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama