Wreszcie wygrana Zagłębia!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-03-03 09:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Już przed spotkaniem obie drużyny zdawały sobie sprawę z jego rangi. Zdobycie 3 punktów dla Cracovii bądź Zagłębia oznaczałoby chwilę spokoju w walce o zachowanie ligowego bytu, a porażka byłaby kolejnym etapem na drodze do spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Trener Pavel Hapal dokonał w składzie 3 zmian - miejsce pauzującego za kartki Bartosza Rymaniaka zajął Paweł Widanow, a na środku obrony wystąpił Csaba Horvath, a w środku pola za Adriana Rakowskiego i Ivana Hodura zagrali odpowiednio Patryk Rachwał i Łukasz Hanzel.

Pierwszą groźną akcję stworzyli zawodnicy Zagłębia, ale uderzenie Costy w 3 minucie wybił Kaczmarek. Obie drużyny zdawały sobie sprawę z rangi meczu i za wszelką cenę chciały uniknąć błędów.

W 12 minucie w dobrej sytuacji był Sernas, próbował mijać Kaczmarka, odegrał piłkę do Liry, ale strzał Brazylijczyka został zablokowany. Zagłębie miało przewagę, ale nie przekładało się to na stwarzanie groźnych sytuacji pod bramką Kaczmarka.

Cracovia miała okazję w 24 minucie, ale strzał z rzutu wolnego Boljevicia był niecelny. 10 minut później w dobrej sytuacji po błędzie Widanowa był Ntibazonkiza, ale strzelił obok bramki. Tuż przed przerwą uderzenie Szałachowskiego obronił Ptak i po pierwszej połowie był remis 0:0.

Niezłą sytuację na zdobycie gola miał w 47 minucie Łukasz Hanzel, ale po dobrym podaniu Sernasa strzelił wprost w Kaczmarka. Wreszcie w 50 minucie Sernas wygrał pojedynek z Kosanoviciem, zagrał do Liry i Brazylijczyk strzelił swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie.

Cracovia rzuciła się do odrabiania strat. W 60 minucie bliski szczęścia był Van der Biezen, ale jego uderzenie dobrze obronił Ptak. Zagłębie starało się przede wszystkim bronić dostępu do własnej bramki i ewentualnie szukać okazji do kontrataków.

Lubinianie byli blisko szczęścia w 78 minucie, ale Sernas zbyt mocno zagrywał do Pawłowskiego. Już w doliczonym czasie gry fantastyczną sytuację na zdobycie gola miał Pawłowski, ale uderzył wysoko ponad bramką.

Już w doliczonym czasie gry w ostatniej akcji Hanzel idealnie zagrał piłkę do Romana Slobody, a ten z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)

Elton Lira 50, Roman Sloboda 90.

Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Jan Hosek, Milos Kosanović, Hesdey Suart - Andraż Struna, Sławomir Szeliga (62' Deivydas Matulevicius), Vladimir Boljević - Sebastian Szałachowski (79' Mateusz Bartczak), Saidi Ntibazonkiza (54' Aleksejs Visnakovs) - Koen Van der Biezen.

KGHM Zagłębie Lubin: Alekasnder Ptak - Paweł Widanow, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Patryk Rachwał (83' Kamil Wilczek), Jiri Bilek - Szymon Pawłowski (90' Roman Sloboda), Łukasz Hanzel, Elton Lira - Darvydas Sernas (89' Mouhamadou Traore).