Spokojny spacerek Śląska

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-03-07 21:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, którą wrocławianie wygrali zaledwie 24:22, wszystkie znaki na parkiecie i nad obręczami wskazywały na to, że będzie to zacięte spotkanie. Jak błędne były to przewidywania, pokazała kolejna odsłona.

Gospodarze wygrali drugą kwartę 31:12, przeprowadzając w tym czasie serię punktową 15:0, która ustawiła mecz. Potem WKS kontrolował przebieg gry i jedyną niewiadomą pozostawało tylko jak wysoko wygrają wrocławianie. Ostatecznie wszystko skończyło się na wyniku 111:65.

Najlepiej w ekipie Śląska prezentował się duet Radosław Hyży- Mirosław Łopatka. Obaj gracze zaliczyli double-double. Hyży miał 23 punkty i 12 zbiórek, a Łopatka dołożył 21 punktów i 10 zebranych piłek.

Dla Śląska była to już 8 wygrana z rzędu. Wrocławianie umocnili się na pozycji lidera drugiej ligi grupy B. Do końca fazy zasadniczej pozostały jeszcze cztery kolejki i ciężko przypuszczać, by WKS miał zmienić swoje miejsce w tabeli.

WKS Śląsk Wrocław 111:65 KS Pogoń Prudnik (24:22, 31:12, 21:21, 35:10)

Punkty dla Śląska: R. Hyży 23, M. Łopatka 21, A. Grygiel 16, A. Mroczek-Truskowski 11, N. Kulon 10, P. Bochenkiewicz 8, T. Bodziński 6, R. Glapiński 6, M. Kowalski 4, M. Kulon 4, A. Raczek 2.

Punkty dla Pogoni: M. Lepczyński 20, M. Łakis 9, T. Madziar 9, Sz. Kucia 6, J. Oleksy 6, T. Łakis 5, B. Trytek 4, K. Chmielarz 3, K. Bolibrzuch 2, G.Jankowski 1.