Czwarte starcie z Treflem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-03-10 16:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Jeśli zgorzelczanie mogliby wykreślić jedną drużynę ze swojego terminarza, to z pewnością byłaby to ekipa z Sopotu. W tym sezonie wicemistrzowie Polski przegrali bowiem wszystkie trzy spotkania z Treflem - dwa w lidze i jedno w Pucharze Polski.

Oba mecze w tym sezonie Tauron Basket Ligi były jednak niezwykle zacięte. W Sopocie o wszystkim decydowała dogrywka, po której lepsi byli gospodarze- 86:83. Natomiast w Zgorzelcu, po czterech kwartach obie drużyny dzielił zaledwie punkty i to jedno „oczko” więcej mieli goście, wygrywając wtedy 87:86.

W niedzielę faworytem także będą Sopocianie. Trefl jest liderem tabeli i wygrał 7 z ostatnich 8 ligowych spotkań. Jedyną porażkę podopieczni Karlisa Muiznieksa ponieśli przed dwoma tygodniami z Energą Czarnymi Słupsk- 83:88.

Z tą samą drużyną, w poprzedniej kolejce przegrali także Zgorzelczanie- 65:67. Dla koszykarzy PGE Turowa, którzy obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli, była to już druga kolejna porażka i w niedzielę z pewnością będą chcieli przerwać tę serię.

Początek spotkania PGE Turów Zgorzelec vs. Trefl Sopot w niedzielę o godz. 17.15. Relacja na antenie Radia Wrocław.