Trzebnica (3200 m)

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-03-11 08:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Trzebnica (3200 m) - Fot. Karol Czapski

Malowniczy krajobraz, zróżnicowany teren, 3200 metrów długości - to najkrótsza charakterystyka nowej trasy biegowej Radia Wrocław, która otwarta została dziś w Trzebnicy. Powstała ona przy udziale burmistrza gminy Trzebnica oraz wrocławskiego Stowarzyszenia Pro-Run.

Trasę prowadzącą wokół trzech stawów w trzebnickim Lesie Bukowym na inaugurację przebiegło ponad 150 osób. Najmłodsi walczyli na dystansie 800 metrów, dorośli - wśród nich uczestnicy grupy finałowej Radiowej Akademii Triathlonu - pokonali całą, ponad 3-kilometrową pętlę w Biegu o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Wśród mężczyzn zwyciężył trzebniczanin Andrzej Hazubski.

Rywalizację kobiet wygrała pochodząca z Prudnika, a mieszkająca we Wrocławiu - Natalia Winnicka.

Z triumfatorką biegu rozmawiał Piotr Pietraszek:

To czwarta trasa biegowa stworzona przez Radio Wrocław. Poprzednie trzy powstały we Wrocławiu: od mostów Jagielońskich do mostu Swojczyckiego oraz w parkach Grabiszyńskim i Zachodnim.