Śląsk Wrocław znów bez punktów

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-03-11 22:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu 21 kolejki Śląsk przegrał na Stadionie Miejskim z Koroną Kielce 1:2 (1:1).

Początek meczu ułożył się znakomicie dla drużyny Śląska. Już w 6 minucie Cristian Omar Diaz zagrał piłkę do Łukasza Madeja a ten precyzyjnym strzałem z ostrego kąta w długi róg zdobył prowadzenie.

Wrocławianie nie poszli jednak za ciosem. Już w 20 minucie po rzucie rożnym Pawła Sobolewskiego Pavol Stano zgrał piłkę na piąty metr do Tadasa Kijanskasa a ten mocnym strzałem pokonał Rafała Gikiewicza i było 1:1.

Korona była blisko objęcia prowadzenia w 32 minucie. Po świetnym podaniu Sobolewskiego w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Korzym, ale dobrą interwencją popisał się Mariusz Pawelec.

Na początku drugiej połowy znów Pawelec zapobiegł utracie gola, gdy powstrzymał szarżującego Sobolewskiego.

Korona uzyskała przewagę i udało jej się zdobyć zwycięską bramkę. W 76 minucie Sobolewski ponownie dośrodkował z rzutu rożnego a wprowadzony kilka
chwil wcześniej na boisko Piotr Malarczyk strzałem głową pokonał Gikiewicza.

Śląsk mógł jeszcze doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry. Niestety po mocnym strzale z rzutu wolnego Przemysława Kaźmierczaka piłka trafiła w poprzeczkę.

Śląsk Wrocław 1-2 Korona Kielce

Łukasz Madej 6 - Tadas Kijanskas 20, Piotr Malarczyk 76

Śląsk: Rafał Gikiewicz - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Marek Wasiluk (50' Dariusz Pietrasiak), Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Rok Elsner (77' Mateusz Cetnarski), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila (77' Sebastian Dudek), Łukasz Madej - Cristián Omar Díaz.

Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański (60' Artur Lenartowski), Pavol Staňo, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Kamil Kuzera (76' Piotr Malarczyk), Aleksandar Vuković, Vlastimir Jovanović, Paweł Sobolewski, Maciej Korzym - Daniel Gołębiewski (86' Jakub Bąk).