Śląsk - Arka 0:2. Czarna seria trwa!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-03-15 10:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po czterech meczach bez wygranej w lidze wicemistrzowie Polski musieli przełknąć gorycz porażki także w krajowym pucharze.

Trener Orest Lenczyk nie zabrał do Gdyni m. in. Sebastiana Mili, Przemysława Kaźmierczaka, Waldemara Soboty, Łukasza Madeja i Cristiana Omara Diaza. Szansę gry otrzymali zawodnicy, którzy mniej występowali w lidze, ale i ta próba okazała się niepowodzeniem.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Arki, ale Marian Kelemen obronił strzały Charlesa Nwaogu i Radosława Pruchnika. Śląsk w pierwszej połowie najlepszą sytuację miał w 39 minucie, ale Piotr Ćwielong nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Maciejem Szlagą. a chwilę później nie trafił w bramkę po dośrodkowaniu Łukasza Gikiewicza.

Kluczowa dla losów spotkania była 45 minuta. Jarosław Fojut nie zauważył, że za jego plecami znajduje się Nwaogu i nie przejął podania od Dariusza Pietrasiaka. Później musiał ratować się faulem, a arbiter pokazał mu czerwoną kartkę.

Druga połowa to zdecydowana przewaga Arki. Najpierw w 53 minucie Tomasz Jarzębowski uderzył w poprzeczkę, a piłkę do bramki Kelemena skierował Piotr
Kuklis.

Arka podwyższyła rezultat w 80 minucie, kiedy to wprowadzony za Nwaogu Bartosz Flis wyłożył piłkę Piotrowi Tomasikowi, a ten z najbliższej odległości po raz