Smuda nie poprowadzi Zagłębia

Radio Wrocław, PAP | Utworzono: 2010-07-20 03:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Ta informacja zszokowała całe piłkarskie środowisko. Żona Marka Bajora zmarła nagle w sobotę. Rodzinny dramat zmusił szkoleniowca Zagłębia do pozostania w kraju, a piłkarze z Lubina wyjechali na obóz przygotowawczy do niemieckiego Barsinghausen.

W mediach szybko pojawiły się informację, że drużynę poprowadzi tymczasowo Franciszek Smuda. Były trener Zagłębia, który obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Polski, sam przyznał, że nie chodzi o przejęcie zespołu, a jedynie o konsultacje. Wyraził też natychmiastową gotowość do współpracy z trenerskim sztabem.

Już wiadomo, że tak się jednak nie stanie. Nie ma takiej możliwości żeby Franciszek Smuda prowadził treningi jakiegokolwiek innego zespołu - powiedziała Radiu Wrocław rzecznik PZPN Agnieszka Olejkowska. Prezes Związku Grzegorz Lato także stanowczo wyklucza taką możliwość, dodając że popularny "Franz" nawet nie prosił o taką zgodę.

Oznacza to, że podczas zgrupowania w Niemczech zespół Zagłębia będzie prowadził asystent trenera Marcin Broniszewski. Na razie nie wiadomo kiedy Marek Bajor wróci do prowadzenia drużyny.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.