Śląsk gromi Mickiewicza

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-03-26 08:50 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Tylko pierwsza kwarta niedzielnego spotkania była wyrównana. Śląsk prowadził 25:20, a drużynę z Katowic w grze trzymał Szymon Wawrzyniak, mający wtedy 14 ze swoich 19 punktów.

W drugiej kwarcie WKS powiększył przewagę, a świetną partię rozgrywał Adrian Mroczek-Truskowski. Kapitan wrocławian trafił wtedy m.in. pięciokrotnie za trzy punkty i do przerwy miał już 22 oczka. Śląsk schodził do szatni z korzystnym dla siebie wynikiem 56:38.

W trzeciej odsłonie w rolę lidera wrocławian wcielił się Artur Grygiel, który był zresztą najlepszym strzelcem spotkania z dorobkiem 25 punktów.

Śląsk pewnie wygrał cały mecz 96:62 i tym samym odniósł już 11 ligowe zwycięstwo z rzędu. Oprócz tego WKS nadal pozostaje niepokonany na własnym parkiecie (12-0) i całkiem możliwe, że taki stan rzeczy utrzyma się do końca sezonu regularnego. Żeby tak się stało liderzy II ligi grupy B, muszą za tydzień w ostatniej kolejce fazy zasadniczej, pokonać u siebie GTK Gliwce.

WKS Śląsk Wrocław 96:62 KKS Mickiewicz-Romus Katowice (25:20; 31:18; 24:11; 16:13)

Punkty dla WKS Śląska: Grygiel 25, Mroczek-Truskowski 22, Hyży 17, Łopatka 12, Leszczyński 8, N. Kulon 7, M. Kowalski 5, Płatek 0, Bochenkiewicz 0, Bodziński 0, Raczek 0, M. Kulon 0.

Punkty dla KKS Mickiewicz: Wawrzyniak 19, Zadęcki 12, Batorski 10, Breguła 8, Wosz 5, Moralewicz 4, Czajor 2, Wołk-Jankowski 2, Kozieł 0, Olczyk 0.