Porażka Turowa, wybuch Winnickiego

| Utworzono: 2012-04-01 09:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

PGE Turów Zgorzelec znów jednak wrócił do domu na tarczy. W meczu drugiego etapu ekstraklasy, wśród drużyn 1 - 6, wicemistrzowie Polski przegrali z Zastalem 83:87.

Spotkanie dostarczyło ogromnych emocji. Lepiej w mecz weszli gospodarze. Turów jednak szybko się obudził i najpierw wyrównał, a później uzyskał kilka punktów przewagi. Do przerwy Dolnoślązacy prowadzili 43:42. Kibice oglądali starcie Turowa z Hodgem. Portorykańczyk w inauguracyjnych 20 minutach rzucił aż 20 punktów. Dużą część z nich z linii rzutów wolnych.

Po przerwie skuteczniej prezentowali się gospodarze i wyraźnie prowadzili. Mimo to końcówka rozgrzała kibiców do czerwoności. Przy prowadzeniu Zastalu 85:83 Lee wyprowadzał kontrę. Podał do Gustasa a ten potknął się i stracił piłkę. Ta powędrowała więc w ręce gospodarzy. Koszykarze z Zielonej Góry długo nie mogli jej wprowadzić na parkiet. Wydawało się, że popełnili błąd 5 sekund. Gwizdki sędziów jednak milczały. Ta sytuacja wyprowadziła z równowagi trenera Winnickiego. Szkoleniowiec gości dostał "dacha" i było po meczu.

Właściwie nie "po meczu" bo jeszcze obaj trenerzy odegrali "szopkę". Na nieco ponad 3 sekundy przed końcem (przy prowadzeniu Zastalu 87:83 i przy posiadaniu piłki) o czas (nie wiadomo po co) poprosił Uvalin. Chwilę później, gdy zespoły wracały na parkiet, to samo zrobił Winnicki.

Turów przegrał kolejny ważny mecz w 6. Choć grał momentami bardzo dobrze, znów przegrał. Ciężko jednak oprzeć się wrażeniu, że w wielu ważnych momentach spotkania "ściany" bardzo sprzyjały gospodarzom.

Zastal Zielona Góra - Turów Zgorzelec 87:83 (19:19, 23:24, 27:21, 18:19)

Zastal: Hodge 33, Mirković 13, Stelmach 12, Sroka 8, Mobley 8, Chanas 5, Flieger 4, Archibeque 4, Rajewicz 0

Turów: Kickert 21, Lee 12, Wysocki 11, Gustas 9, Jackson 8, Lauderdale 6, Cel 5, Chyliński 5, Mielczarek 3, Kulig 3, Moore 0, Gabiński 0.