Oddaj szpik razem z Miastem w Formie

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-04-11 11:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Oddaj szpik razem z Miastem w Formie -

Wcześniej weź udział w konferencji dotyczącej przeszczepów i przekonaj się, że bycie dawcą jest całkiem bezpieczne. We Wrocławiu rusza akcja „Szpik Ratuje Życie”, której partnerem jest miejski program „Miasto w Formie”. Jej głównym celem jest propagowanie honorowego oddawania szpiku kostnego oraz obalanie mitów z tym związanych. Już 18 kwietnia 2012r. (środa) w siedmiu punktach we Wrocławiu będzie można zostać takim dawcą. – Oddać szpik w ramach naszej akcji może każda pełnoletnia i zdrowa osoba. Wystarczy, że w godzinach 11.00-17.00  przyjdzie do któregoś z punktów, wypełni formularz i odda dosłownie kilka mililitrów krwi – mówi Monika Skoczeń z Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Taki gest naprawdę nic nie boli i jest całkowicie bezpieczny, a co najważniejsze może uratować czyjeś życie – dodaje. Wcześniej o samym zabiegu przeszczepu szpiku oraz ogólnie o transplantologii będzie się można więcej dowiedzieć podczas otwartej dla wszystkich konferencji. Odbędzie się ona 12 kwietnia (czwartek) w budynku „C” Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w godz. 11.30-14.30. Wstęp wolny. Oprócz specjalistów w spotkaniu wezmą udział także dawcy i biorcy, którzy otrzymali „nowe życie”. – Choć dawców jest coraz więcej, to i tak cały czas ich brakuje. Tak dużo jest potrzebujących. Dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do akcji zachęcając wszystkich wrocławian do wzięcia udziału w niej – mówi Ewa Pacia z Forum Medicum, koordynatora programu

„Miasto w Formie”. – Za udział w akcji każdy otrzyma od nas punkty, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości będzie można wymieniać na nagrody. Akcja „Szpik Ratuje Życie” realizowana jest z inicjatywy studentów czterech największych wrocławskich uczelni (Akademia Medyczna, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny).

Więcej o akcji na www.miastowformie.pl oraz http://www.facebook.com/events/242637829167618/ i http://www.facebook.com/events/309549605784615/.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.