Śląsk rozgromił GTK Gliwice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-04-12 09:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym play-offów o awans do 1 ligi koszykarzy Śląsk Wrocław bez najmniejszych problemów poradził sobie z GTK Gliwice. Już po pierwszej kwarcie w ciemno można było obstawiać zwycięstwo Śląska. Wrocławianie prowadzili wtedy 27:19, a świetnie grał Radosław Hyży, który miał 16 punktów.

Kolejne kwarty były już tylko formalnością. Śląsk wygrał ostatecznie 93:51, a gwiazdą spotkania był właśnie Hyży, notując najwięcej w zespole 24 punkty 10 zbiórek i 5 asyst . Oprócz niego dobrze spisywali się także Mirosław Łopatka (17pkt i 7zb) i Artur Grygiel (18pkt w tym 3 celne rzuty za 3 punkty).

Śląsk dzięki temu zwycięstwu objął prowadzenie w serii 1:0 i jeśli w sobotę wygra w Gliwicach, to awansuje do półfinału.

WKS Śląsk Wrocław – GTK Fluor Gliwice 93:51 (27:19, 26:11, 25:10, 15:11)

Punkty dla WKS Śląsk: Hyży 24, Grygiel 18, Łopatka 17, Bochenkiewicz 13, Płatek 6, N. Kulon 6, Leszczyński 4, M. Kowalski 3, Bodziński 2, Glapiński 0,
M. Kulon 0.

Punkty dla GTK: Wróbel 11, Nawrot 9, Stankala 8, Leszczyński 8, Kubista 5, Malona 5, Podulka 3, Szymański 2, Soehrich 0, Mazanek 0, Sobański 0.