Turów 6. W play-off zagra z Anwilem

| Utworzono: 2012-04-15 08:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wicemistrzowie Polski, po bardzo zaciętym meczu, ulegli we własnej hali Anwilowi Włocławek 76:79. Dla gości była to pierwsza wygrana z Turowem w tym sezonie.

Druga runda TBL w wykonaniu zespołu Jacka Winnickiego to katastrofa. Dolnośląska drużyna w 10 meczach odniosła tylko 2 zwycięstwa. Była zdecydowanie najsłabszym zespołem w tej części ligi. Niestety niewiele pomogły zmiany. Nowi koszykarze (Lee i Kulig) nie odmienili Turowa.

Przed ostatnią kolejką przed play-off zgorzelczanie marzyli by wygrać z Anwilem i zapewnić sobie piątą lokatę kosztem Czarnych Słupsk. Przed tą serią meczów było już wiadomo, że w play-off Turów trafi na zespół z Włocławka bądź Zastal Zielona Góra.

Mecz z Anwilem był bardzo zacięty. Dolnoślązacy rozpoczęli fatalnie. Z każdą kolejną minutą było jednak lepiej. Sygnał do ataku, choć w nie bardzo sportowy sposób, dał Gabiński, który starł się z Edwardsem. Od tego momentu gospodarze walczyli bardzo twardo.

W 25 minucie Turów objął pierwsze prowadzenie. Niestety nie był w stanie, w okresie swojej bardzo dobrej gry, odskoczyć. Gdy wicemistrzowie Polski byli skuteczni w ataku, zawodzili w obronie, co wykorzystali przyjezdni.

Końcowe minuty meczu należały do Anwilu. Na sekundy przed ostatnią syreną zespół z Kujaw prowadził 3 punktami i miał piłkę pod własnym koszem. Edwards fatalnie ją jednak wyprowadził. Podał wprost w ręce zawodnika gospodarzy. W ostatniej sekundzie spotkania rzucał "na dogrywkę" Chyliński ale chybił.

W tym sezonie ekstraklasy Turów grał z Anwilem 4 razy. Bilans przemawia na korzyść koszykarzy Winnickiego, którzy wygrali 3 mecze.

Los tak chciał, że obie ekipy trafiły na siebie w pierwszej rundzie play-off. Przewagę parkietu mają włocławianie, ale może nie mieć to decydującego znaczenia. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane we Włocławku - 23 i 24 kwietnia. Rywalizacja toczy się do 3 wygranych.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 76:79 (20:26, 19:17, 20:20, 17:16).

PGE Turów Zgorzelec: Daniel Kickert 16, Giedrius Gustas 12, David Jackson 11, Artur Mielczarek 10, Michał Chyliński 9, Aaron Cel 5, Damian Kulig 5, Michał Gabiński 4, Arthur Lee 4, Ronald Moore 0, Dallas Lauderdale 0.

Anwil Włocławek: John Allen 19, Nick Lewis 18, Łukasz Majewski 10, Krzysztof Szubarga 10, Corsley Edwards 8, Lawrence Kinnard 7, Seid Hajric 4, Dardan Berisha 3, Kamil Maciejewski 0.