Śląsk awansował do półfinału

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-04-15 09:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Sam mecz nie był tak łatwy jak wskazuje wynik. Wrocławianie mieli spore problemy szczególnie w pierwszej kwarcie, którą przegrali 19:22. Dopiero w drugiej kwarcie Śląsk złapał właściwy rytm i po tym jak wygrał ją 24:8, wyszedł na prowadzenie 43:30. Świetną zmianę w drugiej odsłonie dał przede wszystkim Rafał Glapiński, który odmienił grę wrocławian.

Po przerwie gospodarze nadal ambitnie walczyli o wynik i po tym jak wygrali trzecią kwartę 23:16 szykowaliśmy się na zaciętą ostatnią odsłonę. Zamiast tego jednak Śląsk pewnie dowiózł zwycięstwo do końca będąc lepszym 79:63, a w czwartej kwarcie, tak jak i przez cały mecz świetnie grał Mirosław Łopatka. Podkoszowy Śląska z dorobkiem 21 punktów był najlepszym strzelcem spotkania.

Śląsk dzięki tej wygranej zakończył serię ćwierćfinałową i jest już w półfinale. Tam zmierzy się z lepszym z pary Pogoń Prudnik vs. WKK Wrocław (Pogoń prowadzi 1:0).

GTK Fluor Gliwice – WKS Śląsk Wrocław 63:79 (22:19, 8:24, 23:16, 10:20)

Punkty dla GTK: Wróbel 17, Szymański 10, Podulka 9, Leszczyński 8, Nawrot 7, Malona 6, Soehrich 2, Stankala 2, Mazanek 2, Piszczek 0, Kołcz 0, Sobański 0.

Punkty dla WKS Śląsk: Łopatka 21, Mroczek-Truskowski 11, N. Kulon 9, Grygiel 9, Glapiński 9, Bochenkiewicz 8, Płatek 7, M. Kowalski 5, Leszczyński 0.