Śląsk remisuje w Gdańsku

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-04-23 08:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół prowadzony przez Oresta Lenczyka zremisował w Gdańsku z Lechią 1:1. Bramki mogły paść już na początku meczu. Najpierw w 2 minucie dobre uderzenie Piotra Grzelczaka w świetnym stylu obronił Marian Kelemen, a trzy minuty później Wojciech Pawłowski ubiegł Cristiana Omara Diaza, a dobitka Dalibora Stevanovicia przeleciała ponad poprzeczką.

Od 14 minuty Śląsk musiał grać w dziesiątkę. Tadeusz Socha faulował wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Wilka, a sędzia Sebastian Jarzębak wyrzucił obrońcę Śląska z boiska. Dodatkowo jeszcze przed przerwą murawę musiał opuścić kontuzjowany Jarosław Fojut, a jego miejsce zajął Dariusz Pietrasiak.

Emocji nie zabrakło także w drugiej połowie. Najpierw w 52 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Pietrasiak, ale uderzył obok bramki. Trzy minuty później potężnie na bramkę Śląska uderzył Deleu, ale jego strzał trafił w Stevanovicia.

Wreszcie w 63 minucie Cristian Omar Diaz zagrał z rzutu wolnego w pole karne. Po małym zamieszaniu najpierw na bramkę uderzał Piotr Celeban ale ostatecznie piłkę do siatki skierował Łukasz Gikiewicz.

Dwie minuty później powinno być 1:1, ale Kelemen w sobie tylko znany sposób obronił strzał z 5 metrów Marko Bajicia.

Bramkarz Śląska fantastycznie interweniował także w 73 minucie kiedy najpierw obronił uderzenie z 8 metrów Abdou Razacka Traore, a także dobitkę z 11 metrów Lewona Airapetiana.

Lechia zdołała wyrównać w 83 minucie meczu, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony Pawła Nowaka bramkę strzałem głową zdobył Wilk.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Jakub Wilk 83 - Łukasz Gikiewicz 63

Lechia: Wojciech Pawłowski - Deleu, Sebastian Madera, Sergejs Kožans (80' Adam Duda), Lewon Airapetian - Abdou Razack Traoré, Łukasz Surma, Marko Bajić (69' Mateusz Machaj), Paweł Nowak, Jakub Wilk - Piotr Grzelczak (63' Ivans Lukjanovs).

Śląsk: Marián Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut (40' Dariusz Pietrasiak), Mariusz Pawelec - Łukasz Gikiewicz (83' Waldemar Sobota), Przemysław Kaźmierczak, Rok Elsner, Dalibor Stevanović, Łukasz Madej - Cristián Omar Díaz (82' Dariusz Sztylka).