Runda play-off rozpoczęta

| Utworzono: 2012-04-24 09:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Anwil - Turów 1:0.

Ojcem zwycięstwa był środkowy gospodarzy Corsley Edwards.

Turów spotkanie rozpoczął, jak zwykle ostatnio, fatalnie. Zgorzelczanie razili niedokładnością. Nie potrafili ani wybronić, ani zdobyć punktów. Pudłowali zarówno spod kosza, jak i na dystansie. Pierwszą kwartę Anwil, w porywającym stylu, wygrał 23:8.

W drugiej ćwiartce dolnośląski zespół wreszcie wyglądał jak drużyna. Dzięki twardej postawie w obronie były szansy na szybkie ataki, często zamieniane na punkty. Niespodziewanie w tej części ogromne problemy ze skutecznością mieli koszykarze Krzysztofa Szablowskiego. Po 20 minutach Anwil prowadził tylko 34:31.

Trzecia kwarta wlała nadzieję w serca kibiców ze Zgorzelca. Wicemistrzowie Polski zanotowali bardzo dobry początek po przerwie. Dzięki Wysockiemu i Jacksonowi podopieczni Jacka Winnickiego objęli prowadzenie 45:42.

Na tym emocje niestety się skończyły. Kapitalnie bowiem w tej części spotkania zaprezentował się Dardan Berisha. Zdobył w błyskawicznym tempie 9 punktów po
rzutach zza łuku i Anwil objął bezpieczne prowadzenie, którego nie oddał do końca.

Turów w ostatniej kwarcie zdecydował się jeszcze na szaleńczy zryw, ale nie udało się odwrócić losów spotkania. Anwil, w rywalizacji do trzech wygranych, objął w ćwierćfinale prowadzenie 1:0. Kolejny mecz w środę ponownie we Włocławku.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 76:72 (23:8, 11:23, 24:17, 18:24

Anwil: Edwards 21, Szubarga 15, Berisha 12, Hajrić 8, Allen 7, Kinnard 6, Majewski 3, Lewis 2, Harrington 2

PGE Turów: Wysocki 18, Jackson 15, Kickert 14, Kulig 11, Gustas 9, Chyliński 3, Lee 2, Cel 0, Gabiński 0, Lauderdale 0, Mielczarek 0, Moore 0.