Kolejne kłopoty ze stadionem

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2010-07-30 10:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Kolejne kłopoty ze stadionem - www.2012.wroc.pl
www.2012.wroc.pl

Chodzi o kontrolę ws. budowy stadionu na Euro 2012. W ubiegłym roku miasto postanowiło rozstać się z Mostostalem i w trybie bezprzetargowym wybrać nową firmę. Urząd uważa, że to było bardzo ryzykowne.

Odpowiedź prezes trafiła już do wrocławskich urzędników, których to nie zaskoczyło, ale też nikt nie jest szczęśliwy z tego powodu. Bo sprawa trafi teraz do Krajowej Izby Odwołwaczej.

Urząd Zamówień Publicznych nie zmienił zdania i nadal uważa, że sprawa wyboru nowego wykonawcy nie była sytuacja nadzwyczajną i można było wybrać nowa firmę w normalnym trybie. Prezes podkreśla, że miasto dużo wcześniej wiedziało, że stary wykonawca Mostostal nie radzi sobie z budową można więc było zareagować wcześniej a nie dopiero w grudniu ubiegłego roku.


Niezależnie od kłopotów z UZP Wrocław podpisał dziś umowę na budowę węzła przystankowego przy stadionie na Euro. Na ul. Lotniczej będzie się można przesiąć z pociągu do tramwaju, który ma kursować do centrum. Po mistrzostwach kierowcy, będą mogli zostawiać auto na specjalnym parkingu. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu roku. Roboty ruszą w ciągu dwóch tygodni.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.