Dzień Seniora w ZUS z „Miastem w Formie”

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-06-12 14:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

14 czerwca br. (czwartek), we wrocławskim oddziale ZUS przy ul. Pretficza, na seniorów czekać będą specjaliści medyczni. To, że seniorzy powinni regularnie robić podstawowe wyniki i korzystać z porad medycznych wiedzą chyba wszyscy. Zachęca do tego również „Miasto w Formie”, które we wrocławskim oddziale ZUS przy ul. Pretficza współorganizuje „Dzień Seniora”. To doskonała okazja, by bez rejestracji, kolejek i bezpłatnie zrobić podstawowe badania.

– Będzie można m.in. zrobić pomiar cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi i wykonać badania spirometryczne – mówi Ewa Nieckarz ze Stowarzyszenia Forum Medicum, koordynatora miejskiego programu „Miasto w Formie”. - Dodatkowo porad udzielać będą także fizjoterapeuci, którzy opowiedzą o rehabilitacji kardiologicznej i profilaktyce zawałów serca. Na fachowe porady będą mogli także liczyć seniorzy cierpiący na cukrzycę – dodaje. Poza tym do dyspozycji Seniorów będzie także trener osobisty, proponujący każdemu odpowiednią do wieku i możliwości aktywność ruchową.

Na miejscu nie zabraknie też specjalnego stoiska „Miasta w Formie”, przy którym będzie można zarejestrować się w programie, uzyskać informacje o nim oraz otrzymać  punkty za wykonaną aktywność zdrowotną, a tym samym zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonej nagrody. Prozdrowotna, czwartkowa akcja we wrocławskim ZUS-ie (przy ul. Pretficza 11) odbędzie się w Sali Obsługi Klienta nr 80. Rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 14.00.
Połączona będzie ona z prezentacją nowego portalu internetowego ZUS-u.

Więcej na www.miastowformie.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama